• ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Wychowawcy klas zapraszają rodziców

  na zebrania rodzicielskie, które odbędą się

  18 września 2018r. o godzinie 1600.

   

 • DOŻYNKI W BISZTYNKU

  DOŻYNKI W BISZTYNKU

  Dnia 9.09.2018r. uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w dożynkach gminnych w Bisztynku. W dożynkach  uczestniczyła delegacja z pocztem sztandarowym szkoły. Uczennice Joanna Nowik kl. II i Zuzanna Murawska kl. IV, zaprezentowały się wokalnie. Nie zabrakło też zespołu tanecznego, który tradycyjnie zatańczył. Wszyscy uczniowie za udział w dożynkach otrzymali  dyplomy  i  słodkie czekolady.

                                                                                           Zawistowska Irena

  Zdjęcia w albumie DOŻYNKI.

 • OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE OBIADÓW

  Dyrektor Szkoły informuje, iż obiady będą wydawane od 13 września 2018r. tj. od czwartku.

 • PLAN LEKCJI 2018/2019

  PLAN LEKCJI 2018/2019

  W zakładce PLAN LEKCJI 201/2019 zamieszczony został plan lekcji obowiązujący od 3 września 2018r.

 • POZDROWIENIA Z WAKACJI OD NINY

  Pozdrowienia z wakacji otrzymaliśmy również od Niny, która pisze tak: W wakacje byłam między innymi w Polanicy Zdrój razem z rodzinką, gdzie zdobyłam między innymi Szrenicę :) Byłam na obozie zuchowym w Krynicy Zdrój. Byłam również na pokazach lotniczych Maury Air Show na lotnisku w Kętrzynie.

  Dziękujemy za pozdrowienia. Życzymy samyach sukcesów w szkole :-)

  Zdjęcia Niny z wakacji w albumie WAKACJE.

 • OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE ZMIANY OBUWIA

  OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE ZMIANY OBUWIA

  Decyzją Dyrektora Szkoły

  od dnia 10 września 2018r

  w szkole obowiązywać

  będzie zmiana obuwia.

 • INFORMACJE NA TEMAT ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  INFORMACJE NA TEMAT ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 roku (poniedziałek) o godzinie 900.

  Ksiądz proboszcz zaprasza w tym dniu na mszę świętą na godzinę 800.

  Nie zmieniły się godziny dowozów i odwozów.

  3 września 2018 roku dowóz będzie 15 minut później niż w dni nauki.

  Dzieci uczęszczjące do oddziału przedszkolengo idą do kościoła we własnym zakresie (z rodzicami).

   

  Rozpoczęcie roku szkolnego w punkcie przedszkolnym o godzinie 1000.

  Dzieci uczęszczjące do punktu przedszkolnego idą do kościoła we własnym zakresie (z rodzicami).

 • LEKKO DO SZKOŁY

  Już niedługo kończą się wakacje i czas pomyśleć o przygotowaniu dzieci do szkoły. Ważne jest, żeby pamiętać przy tym o zdrowiu. Wpływ na rozwój postawy ciała ma na przykład właściwie dobrany tornister i jego ciężar.  Główny inspektor sanitarny opracował zasady dotyczące konstrukcji tornistra, sposobu jego noszenia i właściwego rozmieszczenia ciężaru.  O tych zasadach przypomina również warmińsko-mazurski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny w liście do rodziców uczniów z Warmii i Mazur. Zawarte są w nim również inne ważne wskazówki, pomagające dbać o zdrowie dzieci.

  Warto wiedzieć, że:

  • waga plecaka z jego zawartością nie powinna przekraczać 10 – 15% masy ciała,
  • tornister powinien posiadać usztywnioną ścianę przylegającą do pleców,
  • ciężar zawartości powinien być rozłożony symetrycznie,
  • cięższe rzeczy należy umieszczać na dnie, a lżejsze wyżej,
  • tornister powinien być wyposażony w równe, szerokie szelki,
  • długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców,
  • zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej,
  • tornister należy nosić na obu ramionach,
  • rodzice powinni systematycznie kontrolować zawartość plecaka – pozwoli to zapobiec zabieraniu przez uczniów nadmiernej liczby zbędnych rzeczy.

  W liście zawarte są również inne ważne wskazówki, pomagające dbać o zdrowie dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

  List do rodziców można przeczytać klikając na WIĘCEJ...

 • Harmonogram egzaminów w 2019 roku

  Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ustalił harmonogram przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2019 r.

  Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 15 kwietnia do 17 kwietnia. Egzamin gimnazjalny w terminie głównym zaplanowany został w dniach 10-12 kwietnia 2019 roku. Z kolei część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek 6 maja 2019 roku.

  Więcej informacji na temat egzaminu ósmoklasisty na:

  https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty

 • Ogólnopolska akcja społeczna - Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach

  Ogólnopolska akcja społeczna - Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach - jest odpowiedzią na zagrożenia które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

  Ogólnopolska akcja społeczna - Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach - Obrazek 1

  W pierwszej odsłonie pod tytułem ”Widoczni biegacze” zrealizowane zostały dwa filmy, 30 sekundowy spot, oraz dłuższy 3 minutowy film który, będzie wykorzystywany podczas spotkań, szkoleń i prezentacji. 

  Przedstawione w nich zostały niebezpieczeństwa wynikające z niedostatecznego oznakowania przy użyciu elementów odblaskowych lub świetlnych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na filmach niewidoczne są nieprawidłowo lub zupełnie nieoznakowane osoby w trakcie biegu w warunkach niedostatecznej widoczności, oraz w celu porównania bardzo widoczne osoby prawidłowo oznakowane. Użycie elementów odblaskowych oraz świetlnych, umożliwiło zauważenie osób znajdujących się na drodze z odległości kilkuset metrów, natomiast nieoznakowanych z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów, co w zdecydowany sposób wpływa na możliwość podjęcia prawidłowej reakcji przez kierującego pojazdem i uniknięcie potrącenia osoby znajdującej się na drodze. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację akcji. Szczególne podziękowanie kierujemy do Zastępcy Dyrektora WORD Biała Podlaska, Pana Arkadiusza Maksymiuka, za wykazane zainteresowanie oraz pomoc w realizacji akcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym - ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”.

  Akcja - Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach - została objęta HONOROWYM PATRONATEM Krajowego Duszpasterza Kierowców (http://www.duszpasterstwokierowcow.pl/?pl_patronat-honorowy,173).

  Filmy można zobaczyć:

  https://www.youtube.com/watch?v=WY4RnVotRF0

  https://www.youtube.com/watch?v=YlO6piUVPsU

 • OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE ODPŁATNOŚCI ZA OBIADY

  Na postawie Uchwały XL/247/18 Rady Miejskiej w Bisztynku od 01 września 2018r. opłaty za wyżywienie dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sątopach należy wnosić na nowoutworzony rachunek przy SP w Bisztynku nr 03 1600 1462 1023 3357 5000 0008.

  Opłaty winny być wnoszone z góry w terminie do 10 dnia danego miesiąca. 

  Nadpłaty rozliczane będą w kolejnym miesiącu.

   

 • PIERWSZE POZDROWIENIA Z WAKACJI OD LENKI I SZYMKA

  Otrzymaliśmy pierwsze pozdrowienia w naszej wakacyjnej zabawie od Lenki teraz już z klasy IV i Szymka - punktu przedszkolnego. Początek wakacji to super zabawa w Warmiolandii w Olsztynie. Pobyt na cmentarzu ofiar nazizmu na Pomorzu w Mniszku koło Grupy w woj. kujawsko-pomorskim a ponieważ lato rozpieszcza nas bardzo wysokimi temperaturami to zabawa nad jeziorem.

  Pozdrawiamy gorąco Lenka i Szymek

  Zdjęcia nadesłane do pozdrowień można zobaczyć w albumie WAKACJE.

 • WAKACYJNA ZABAWA!!!

  WAKACYJNA ZABAWA!!!

  Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły!!!

  Zachęcam Was do wspólnej wakacyjnej zabawy. Prosimy Was o nadsyłanie Waszych zdjęć z wakacji wraz z pozdrowieniami. Wszystkie postaramy się zamieszczać na szkolnej stronie internetowej w galerii WAKACJE 2018.

  Zdjęcia prosimy nadsyłać na adres koagn@wp.pl lub przez aplikację Messenger do p. Agnieszki Koziatek.

  Jeszcze raz wszystkim życzymy udanych wakacji!!!

 • - Obrazek 1

 • INFORMACJA O ADMINISTRATORZE DANYCH OSOBOWYCH

  Dyrektor Szkoły informuje, iż Inspektorem  Ochrony Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Sątopach pełni:

   Pan Marcin Konieczny

  Numer telefonu do Inspektora -  533 327 046

  e-mail : marcin.konieczny@gptogatus.pl

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW RELIGIA

   

  Klasa  „0”
  M. Piątek, W świecie mojego Boga – Zeszyt ćwiczeń Wydawnictwo Jedność, Kielce 
  nr programu  AZ-0-01/10; nr podręcznika AZ-03-04/3-0 Podręczniki Archidiecezji Warmińskiej, (warmia.wydawnictwokatechetyczne.pl)
   

  Szkoła Podstawowa

  1. red. R. Szewczyk, A. Frączak, W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego - podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu: AZ-1-01/10, nr podręcznika AZ-11-01/10-WA-1/12

  2. red. R. Szewczyk, A. Frączak, A oto ja jestem z wami - podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu: AZ-1-01/10, nr podręcznika AZ-12-01/10-WA-2/13

  3. red. R. Szewczyk, A. Frączak, Kto spożywa moje ciało ma życie - podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu:  AZ-1-01/10, nr podręcznika AZ-13-01/10-WA-2/14

  4. red. M. Czyżewski, Jestem Chrześcijaninem - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej, nr programu:  AZ-2-01/10, nr podręcznika AZ-21-01/10-WA-3/13

  5. red. M. Czyżewski, Wierzę w Jednego Boga - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej, nr programu:  AZ-2-01/10, nr podręcznika AZ-22-01/10-WA-3/14

  6. red. M. Czyżewski, Wierzę w święty Kościół Powszechny - podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu: AZ-2-01/10, nr podręcznika AZ-23-01/10-WA-5/14

  7. red. P. Tomasik, Twoje słowo światłem na mojej drodze - podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu:  AZ-3-01/10, nr podręcznika AZ-31-01/10-WA-1/2

  8. red. P. Tomasik, Ty ścieżkę życia mi ukażesz – podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu AZ-3-01/10 , nr podręcznika AZ-32-01/10-WA-1/13

   

   

  Program:

  Autor: Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski 

  Tytuł: Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach

  Wydanie: Kraków 2010.

   

  Podstawa programowa

  Autor: Konferencja Episkopatu Polski

  Tytuł: Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce

  Wydanie: Kraków 2010

 • INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH DO RELIGII

  Ponieważ religia jest przedmiotem dodatkowym, rodzice sami kupują podręczniki dla uczniów (nie dostaną ich ze szkoły).

  Kl. 0 – Podręczniki zostaną zamówione przez katechetkę dla całej grupy

  Kl. I – III – Nie można odkupić podręczników od starszych uczniówgdyż podręcznik jest równocześnie ćwiczeniami. Jeżeli nie będzie w sklepach, to można zamówić  przez internet: www.warmia.wydawnictwokatechetyczne.pl  Znaleźć na pasku SPRZEDAŻ i wejść w link sklepu internetowego.

  Kl. IV – VIII – można odkupić od uczniów z poprzedniego roku lub kupić nowy w sklepie lub w internecie (opisane wyżej jak to zrobić).

  UWAGA!

  Należy zwrócić uwagę, gdyż w tym samym wydawnictwie są rozprowadzane podręczniki dla diecezji warszawskiej. Mają te same tytuły, ale brakuje tam kilku tematów dotyczących naszej diecezji. Mają inne numery stron i inne ilustracje.

 • WYCIECZKA KLASY I DO LIDZBARKA WARMIŃSKIEGO

  Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, wybrali się na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego z okazji Dnia Dziecka i zbliżającego się zakończenia roku szkolnego 2017/2018r. Wycieczkę swoim pociechom, zafundowali rodzice wraz z wychowawczynią dnia 6.06.2018r.Podczas wycieczki, dzieci zwiedziły zamek biskupów warmińskich. Pogłębiły wiedzę historyczną związaną z zamkiem. Następnie skorzystali z atrakcji Term warmińskich. Po kąpielach wodnych, obiad smakował znakomicie . Na zakończenie wycieczki dzieci  zjadły lody, które przyniosły ulgę w tym gorącym dniu. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni,  bezpiecznie wrócili do swoich domów.

   Irena Zawistowska

  Zdjęcia wkrótce.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  SPOTKANIE Z RODZICAMI  W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  Zebranie organizacyjne  dla rodziców dzieci  przyjętych do Punktu Przedszkolnego na  rok szkolny 2018/2019 odbędzie się dnia  13 czerwca  2018 r. o godz. 13.00 w Punkcie Przedszkolnym.

  Serdecznie zapraszam Rodziców i  przyszłych przedszkolaków na  spotkanie  i wspólną zabawę

  Anna Szumko

 • DZIEŃ MATKI I OJCA W KLASIE 1

  DZIEŃ MATKI I OJCA W KLASIE 1

  Dnia 25.05.2018r. uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sątopach  wraz z wychowawczynią , przygotowali program słowno- muzyczny  dla swoich mam i tatusiów  z okazji   Dnia Matki i Ojca (pomimo, że Dzień Ojca jest w czerwcu , święta zostały połączone ze względu na  ich rodzinny charakter).  Na uroczystości były życzenia, laurki , tańce oraz wiązanki kwiatków dla rodziców. Nie zabrakło wspólnych zdjęć. Rodzice w podziękowaniu swoim pociechom, przygotowali słodki poczęstunek oraz grilla . Po posiłku rozpoczęły się podchody, rodzice- dzieci. W miłej rodzinnej atmosferze wszyscy wrócili do swoich domów.

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie DZIEŃ MATKI I OJCA W KLASIE 1.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Sątopach
  Sątopy
 • +48 734 199 644

Galeria zdjęć