• Notatka z WOŚP

  Serduszka, poduszki, aniołki, które wykonały dzieci z klasy I wspólnie z rodzicami na zajęciach otwartych  dnia 12.01.18,  w niedzielę  14.01.18r. zostały sprzedane  w sztabie WOŚP w Bisztynku. W akcję włączyły się też dzieci niepełnosprawne z terapii zajęciowej  z Polskiego Stowarzyszenia  na Rzecz Osób  z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu, wykonując drewniane serca oraz p. Ryszard Chęciński, który przekazał na licytację koszulkę wolontariusza roku 2017. Uczniowie, ze sprzedaży zebrali prawie 1600 zł  na rzecz WOŚP. Dodatkowo pierwszaki  jak i starsi uczniowie, przygotowywali układy taneczne, które chętnie zaprezentowali, natomiast rodzice, zagrali w piłkę siatkową na czele z dyrektorem szkoły. Zajęli  IV miejsce na osiem grających drużyn. Gratulacje!

   

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie WOŚP.

 • FERIE

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM - BEZPIECZNE FERIE

  W piątek, 12 stycznia 2018r. odwiedził nas dzielnicowy. Przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznych ferii. Oprócz pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw przypominiał zasady zachowania się w stosunku do osób nieznajomych. Policjant życzył wszystkim bezpiecznych ferii, udanego wypoczynku i duuuużo śniegu.

  Zdjęcia wkrótce w albumie BEZPIECZEŃSTWO FERIE.

 • KLASA III Z WIZYTĄ W OSP

  W środę, 10 stycznia 2018 roku, uczniowie klasy III byli na wycieczce w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sątopach Samulewie. Strażacy (absolwenci naszej szkoły) bardzo sprawnie i w ciekawy sposób przekazali informacje dotyczące swojej pracy, wyposażenia pożarniczego strażaka oraz samochodu strażackiego. Dzieci były wszystkim bardzo zainteresowane. Najbardziej jednak spodobało się zademonstrowanie przez strażaków sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej oraz możliwość siedzenia za kierownicą wozu strażackiego. Spotkanie zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

   

                                                                                                                                   Ewa Końka

  Zdjęcia w albumie OSP.

 • OFERTA ZIMOWISKA DLA DZIECI ROLNIKÓW

  Drodzy rodzice!

  Istnieje możliwość wyjazdu dzieci z naszej szkoły na zimowisko w "perle Borów Tucholskich" - miejscowości Tleń w objekcie PATRIA. Zimowsko organizowane jest dla dzieci w wieku 8-16 lat, któych rodzice są rolnimami, w terminie 22-31 stycznia 2018r. 

  Koszt 320 zł/ osobę.

  Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z dyrektorem szkoły.

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM - BEZPIECZNE FERIE

  UCZNIOWIE!

  W piątek, 12 stycznia 2018r., na trzeciej lekcji

  odbędzie się spotkanie z policjantem

  dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

  Pedagog szkolny

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Uwaga rodzice!

  Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami klas podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2017/2018.

  Odbędzie się ono 18 stycznia 2018r. o godz. 1600.

  Spotkanie w klasach porzedzone będzie krótkim, kilkuminotowym spotkaniem z policjantem.

   

 • BAL KARNAWAŁOWY

   

   

   

  Serdecznie zapraszamy uczniów klas 0-VII na bal, który odbędzie się

  19.01.2018 r. od godz. 16.00 do 18.30

  w naszej szkole. Prosimy o przyjście w kostiumach. Podczas zabawy odbędzie się konkurs na najciekawsze przebranie. Dowóz we własnym zakresie.

                                                         RR i SU

 • ROZLICZENIE ZA ZDJĘCIA

  Przypominam, że 15 stycznia 2018r. upływa termin rozliczenia za zdjęcia!

  Agnieszka Koziatek

 • STYCZNIOWY KONCERT

  Opis wkrótce.

  Zdjęcia w albumie KONCERT STYCZEŃ.

 • KLASOWE WIGILIE

  Spotkanie z kapelą  Kalina było inspiracją do wspólnego kolędowania podczas klasowych wigilii, które zostały zorganizowane w ostatnim dniu nauki przed świętami dnia  22.12.17r. Oprócz śpiewu kolęd nie zabrakło wigilijnych potraw na pięknie nakrytych stołach, łamania się opłatkiem i wzajemnego składania sobie życzeń. Spotkania wigilijne , wytworzyły świąteczną  atmosferę i ciepło, które uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego zanieśli do swoich rodzinnych domów.

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie WIGILIE.

 • ŻYCZENIA NA NADCHODZĄCE ŚWIĘTA

 • INFORMACJA O KIERMASZU

  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sątopach  w dniach 18 – 19 grudnia 2017 r. zorganizowała kiermasz świąteczny, którego celem było zwiększenie funduszy a tym samym możliwości wsparcia działalności wychowawczej i sportowo-rekreacyjnej naszej placówki.

  Wszystkim Darczyńcom oraz współorganizatorom serdecznie dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Dzięki waszym otwartym sercom konto Rady Rodziców wzrosło o

  857 złotych.

   

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  życzymy  Świąt dających radość i odpoczynek, pokój i ciepło. Aby Nowy Rok był  lepszy niż ten, który właśnie przemija.

   

                                                                                                         Przewodnicząca Rady Rodziców

                                                                                               Marta Mojak

 • KOLĘDOWANIE Z KALINĄ

  Wprawdzie do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni, ale w Sątopach świąteczny klimat można było poczuć już wczoraj. Z wizytą w naszej szkole zawitała kapel Kalina z Domu Kultury w Bisztynku. Muzycy zaprezentowali uczniom swoje wersje popularnych kolęd, zachęcając dzieci do wspólnego śpiewania. Na sali gimnastycznej momentalnie zrobiło się jak w domu. W cieniu choinek, w świątecznych dźwiękach „Wśród nocnej ciszy” czy „Dzisiaj w Betlejem” zasłuchała się cała szkoła.

  Występ naszych Gości przeplatały prezentacje uczniów, którzy z pomocą p. Ireny Zawistowskiej i p. Jadwigi Kupczyk również przygotowali świąteczny repertuar. Publiczność nagrodziła młodych artystów brawami. Te dwie godziny szybko minęły, ale świąteczny nastrój zostanie w nas pewnie jeszcze długo.

  Mamy nadzieję, że takie wspólne kolędowanie stanie się miłą szkolną tradycją, a tymczasem Wszystkim życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i zdziwienia w radości, że jak w słowach kolędy w dalekim Betlejem znów Bóg się nam rodzi…

  Małgorzata Asanowicz-Walesiak

  Zdjęcia w albumie KOLĘDOWANIE.

 • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W KOLNIE

  „Niech grzmią głosy pod niebiosy”  to myśl przewodnia III Międzygminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W tym konkursie licznie wzięliśmy udział. Na konkurs pojechało 23wykonawców, którzy startowali w dwóch  kategoriach. Uczniowie kl. I-III grupa II, kl. IV-VII grupa III. Soliści pięknie zaprezentowali się na scenie, śpiewając kolędy i pastorałki. Nie było się czego wstydzić! W konkursie zajęliśmy III miejsce- wyróżnienie, w kategorii zespoły. To wyróżnienie wywalczyli uczniowie z kl. III. Gratulujemy!

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie KOLNO.

 • ZAPRASZAMY PO ODBIÓR ZDJĘĆ

   

   

   

  Po odbiór zdjęć zapraszamy do p. Koziatek.

  Każdy otrzymuje pakiet 8 szt. 

   

   

   

   

  W skład pakietu wchodzą:

  - kalendarz  ścienny,

  - zdjęcie - srebrny wydruk na papierze perłowym,

  - złoty portret,

  - kartki świąteczne - 4szt,

  - brelok dwoustronny, 

  - zdjęcia legitymacyjne,

  - magnesy na lodówkę - 2 szt,

  - zdjęcie grupowe.

  Cennik:

  komplet 8 pozycji - 85 zł

  komplet 7 pozycji - 78 zł

  komplet 6 pozycji - 68 zł

  komplet 5 pozycji - 58 zł

  komplet 4 pozycji - 48 zł

  komplet 3 pozycji - 38 zł

  W przypadku rodzeństwa cena pierwszego kompletu wynosi 85 zł, kolejny komplet - rabat 50% (rabat obowiązuje tylko przy zakupie kompletów po 85 zł).

  Pakiety można rozkompletować.

  - kalendarz  ścienny - 29

  - zdjęcie - srebrny wydruk na papierze perłowym - 18 

  - złoty portret - 15 zł

  - kartki świąteczne - 4szt - 15 

  - brelok dwoustronny - 15 zł

  - zdjęcia legitymacyjne - 

  - magnesy na lodówkę - 2 szt - 12 zł

  - zdjęcie grupowe - 9 zł

  Dodatkowe zdjęcia koleżeńskie - 12

   

  Opłaty za zdjęcia należy wpłacać do 15 stycznia 2018r. do p. Koziatek.

   

 • ŚWIĄTECZNE OZDOBY UCZNIÓW KLASY I

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji 13.12.2017 dzieci z pierwszej klasy, w ramach zajęć otwartych, wykonały świąteczne dekoracje. Dzieci współpracowały ze sobą w grupach pod okiem rodziców i pani Ireny. Zachwycone pierwszaki puściły wodze fantazji i tak wśród brokatu, szyszek, wstążek, cekinów i mnóstwa innych materiałów powstały: śmieszne skarpetkowe bałwanki, urocze choinki z papierowej wikliny i piękne, kolorowe gwiazdy. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, a efekty ich pracy będzie można już wkrótce podziwiać na świątecznym kiermaszu (19.12.2017) przygotowanym przez Radę Rodziców. Przygotujcie ochy i achy i oczywiście portfele bo wszystko to będzie do kupienia, do czego serdecznie zachęcamy!

  Zajęcia przygotowała ekipa mam w składzie: Sylwia Piórkowska, Aniela Janik, Anna Nowik

  Anna Nowik

  Zdjęcia w albumie OZDOBY KLASY I wykonała pani Irena Zawistowska.                                                                                                                      

 • KLASA III NA WYCIECZCE

  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Aby skrócić nieco czas oczekiwania na nie, uczniowie klasy trzeciej z wychowawczynią i jedną mamą wybrali się 9 grudnia na wycieczkę do Kętrzyna.

  Pierwszym punktem programu wycieczki było lodowisko, gdzie dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie lub je nabywać. Nie obyło się bez upadków, potłuczeń i łez, ale radości i zadowolenia było o wiele więcej.

  Głównym jednak celem wycieczki był Konsulat Świętego Mikołaja. Wszyscy zostali powitani przez Elfa Krzysia. Najpierw dzieci zakupiły drobne prezenty dla swoich najbliższych w sklepie z bombkami i różnymi ozdobami świątecznymi, a następnie udały się na spotkanie z Pomocnikiem Świętego Mikołaja nr 1, który oprowadzał dzieci po konsulacie, opowiadał o pracy Mikołaja oraz zdradzał tajniki ozdabiania bombek. Pan Zygmunt natomiast pokazał dzieciom, jak powstają bombki o przeróżnych kształtach ze szklanej rurki. Niektóre dzieci miały możliwość samodzielnego wydmuchania bombek. Po tej prezentacji, wszyscy zabrali się do ozdabiania bombek, które otrzymali w prezencie od Świętego Mikołaja. Dzieci z przejęciem malowały bombki klejem, posypywały brokatem, umieszczały bombki w specjalnej maszynie, która pokrywała je drobnym puszkiem, wpychały do bombek piórka, by w końcu umieścić je na suszarce. W oczekiwaniu na wyschnięcie bombek wszyscy udali się na poszukiwania Świętego Mikołaja, jednak Go nie zastali.

  Na zakończenie wycieczki, dzieci udały się do kina na wzruszający film, który opowiadał o małym chłopcu i jego zamiłowaniu do muzyki, a także o więzach rodzinnych. Pod koniec filmu dało się słyszeć szlochanie i cichutki płacz. Po wyjściu z kina powróciła radość i zadowolenie. Niektórzy pytali kiedy znowu pojedziemy na wycieczkę.

   

  Ewa Końka

  Zdjęcia w albumie WYCIECZKA KLASY III.

 • CZY BYŁEŚ GRZECZNY? - CZYLI MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

  Takim pytaniem przybyły z dalekiego kraju Święty Mikołaj witał nasze dzieci 6 grudnia w środę. Samorząd Uczniowski przewidział, że tego dnia ulubieniec wszystkich dzieci zawita w naszej szkole i poprosił wszystkich o ubranie się na czerwono, żebyśmy byli wszyscy bardziej widoczni. Najpierw Święty odwiedził punkt przedszkolny, tam czekały na niego trochę wystraszone dzieci. Ale kiedy tylko śnieżynka pomogła otworzyć Mikołajowi worek z prezentami od razu wszyscy się uśmiechnęli. Trochę trudniej miały dzieci z klas 0-III. Zanim otrzymali prezenty musieli zaśpiewać piosenkę, albo powiedzieć wierszyk. Chociaż odpowiedź na pytanie: czy byłeś grzeczny? nie zawsze była twierdząca we wszystkich klasach, to jednak Święty Mikołaj postanowił obdarować wszystkie dzieci, głęboko wierząc, że odpłacą się dobrym zachowaniem i jeszcze lepszymi ocenami.

                                                                                                            Samorząd Uczniowski

  Zdjęcia w albumie CZY BYŁEŚ GRZECZNY?

 • MIKOŁAJKI W KLASIE III

  Mikołajki-6 grudnia-to wyjątkowe święto dla wszystkich dzieci, dzień pełen uśmiechu i prezentów! W taki właśnie dzień, pomocnik św.Mikołaja odwiedził grzeczne dzieci z klasy III z drobnymi upominkami. Prezenty sprawiły dużo radości, a o to chodzi w ten szczególny dzień.

                           Anna Niemir

  Zdjęcia w albumie MIKOŁAJKI - KLASA III

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Sątopach
  Sątopy
 • +89 718 70 13

Galeria zdjęć