• #SzkołaPamięta

Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek w malowniczej mgle poranka, uczniowie klas 1 - 3 udali się na stary cmentarz ewangelicki, usytuowany naprzeciwko budynku poprzedniej szkoły podstawowej na terenie dzisiejszych Sątop, a kiedyś Bischdorf (Biskupieckiej Woli), potocznie zwanej "Dołkiem". Po dotarciu na miejsce uczniowie z zapałem wzięli się do pracy - oczyszczali groby ze starych zniczy i wyrwali zbędną roślinność. Na koniec zapalili znicze by pokazać, że pamiętają o poprzednich mieszkańcach, dzięki którym wieś powstała, bo najważniejsza w tym dniu jest pamięć o przodkach, która w nas zostaje. Po odwiedzeniu grobów uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną.

• Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka w naszej szkole odbyło się 28.10.2022. Grona przedszkolaków powiększyło się o nowo przybyłe dzieci. Życzymy im, aby ten czas spędzony w przedszkolu, był dla nich pełen nowych wrażeń i miłych wspomnień.

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

• Dzień kundelka

Październik nazywany jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Tym razem chcielibyśmy uczcić mało znane, choć coraz popularniejsze październikowe święto, a mianowicie Dzień Kundelka. Święto powstało aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność, ale również, aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą, a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi. Wszystkie psy są cudowne i dają swoim właścicielom wiele radości. Pamiętajmy, że przyjaciół się nie kupuje, nie traktuje jak rzeczy czy gadżety, którymi można się pochwalić. Rasowy pies to duży wydatek, na który nie stać każdego. Jednak moda wywołująca pragnienie posiadania w domach rasowych psów i duży popyt na nie sprawia, że jak grzyby po deszczu wyrastają nielegalne pseudohodowle, w których rozmnaża się psy w skandalicznych warunkach. Kupowanie psów z niesprawdzonych hodowli jest działaniem nieodpowiedzialnym i szkodliwym, wspiera działanie takich miejsc i przyczynia się do maltretowania zwierząt.

Z wielu względów warto wziąć pod opiekę kundelka, bo o nich dzisiaj mowa! Kundelki, będące potomkami rodziców nieokreślonej rasy, są zwykle zdrowsze (fizycznie i psychicznie), dłużej żyją, mają mniej zaburzeń, są mniej nerwowe. Posiadają w sobie rozrzedzone cechy wielu ras, co sprawia że są bystre i mają wiele ukrytych umiejętności, które wspaniale będzie poznawać i odkrywać. Kundelki są też absolutnie niepowtarzalne, nie ma dwóch takich samych kundelków na świecie.

Kundelki niestety często traktowane są jak gorsze psy drugiej kategorii. To one stanowią większość wśród prawie setki tysięcy bezdomnych zwierząt w polskich schroniskach, to one najczęściej padają ofiarą przemocy i bezmyślności ludzi, to je wyrzuca się z domu jak niepotrzebny przedmiot lub przywiązuje do budy na krótkim łańcuchu. Ich życie wydaje się mniej warte tylko dlatego, że nie kosztowały fortuny, a ich wygląd odbiega od aktualnych trendów psiej urody. Często słyszy się opinie mówiące o tym, że kundle ze schroniska są gorsze, bardziej problematyczne lub mniej godne zaufania niż psy z hodowli, jest to pogląd w większości przypadków nieprawdziwy.

Zachęcam do obejrzenia filmiku:

Kamila Lilienthal-Kordzikowska

• BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

17 października 2022 r. pierwszaki wierszem, piosenką, a nawet tańcem uroczyście złożyli ślubowanie na ucznia naszej szkoły. Życzymy powodzenia na dalsze lata nauki.

Foto. Pan Andrzej Grabowski

• 14 października

• Dzień wolny od zajęć lekcyjnych

• Kiermasz książek

• Podzękowanie za udział i organizację "Dnia piżamy"

• Próbna ewakuacja 🚒🚒🚒🧯🧯🧯

Dnia 23 września 2022 r. w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja. Głównym celem ćwiczeń, było praktyczne zastosowanie procedur dotyczących właściwego zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia życia lub zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego, uczniowie wraz z nauczycielami, opuścili drogami ewakuacyjnymi budynek i udali się do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Na boisku wszyscy nauczyciele złożyli meldunek dyrektorowi szkoły p. Karinie Szymańskiej. W próbnej ewakuacji udział wzięli: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi, wszyscy sprawnie i bezpiecznie opuścili szkołę. Po przeprowadzonej kontroli budynku, dyrektor szkoły odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje. Próbna ewakuacja została przeprowadzona przy udziale strażaków OSP Sątopy-Samulewo, którym składamy serdeczne podziękowania.

• 29.09 - Dzień w piżamie w naszej szkole :)

• Dzień piżamy

• okresowe badania profilaktyczne

• Fluoryzacja

,,Bezpieczna droga do i ze szkoły”

W naszej szkole zwracamy dużą uwagę na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku każdego roku szkolnego, nauczyciele przeprowadzają pogadanki i realizują zajęcia związane z bezpieczeństwem uczniów. Organizowane są również spotkania z przedstawicielami Policji. W ramach edukacji w tym kierunku, 19 września 2022 r. odwiedzili nas policjanci mł. asp. Tomasz Gera oraz mł. asp. Dominik Fatyga z Posterunku Policji w Bisztynku. W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia plecaków w elementy odblaskowe a najmłodszych przestrzegali przed zabawami w pobliżu jezdni. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię. Na zakończenie spotkania, uczniowie podziękowali policjantom za przekazaną wiedzę i poświęcony czas. Liczymy, że i tym razem zdobyta wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

strona: