• WYCIECZKA DO BARTOSZYC

  Dziś, w czasach zapotrzebowania na akceptację i tolerancję przedszkolaki i uczniowie kl. II i  III obejrzeli dnia 9.09.2018r. musical profilaktyczny: Co w trawie piszczy czyli w grupie siła w Bartoszyckim Domu Kultury. Twórcy Musicalu ukazali życie drobnych stworzeń, zabawnych przez swój wygląd i różne zachowania, uświadamiając dzieciom, że „inność każdego z nas” tak naprawdę wcale nie jest wadą. Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz, poruszająca muzyka i znakomity wokal wszystkich aktorów, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowadniają ,że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią to, tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Dzieci z pewnością po obejrzeniu widowiska z myślą przewodnią i morałem, radosne i zadowolone wróciły  do swoich domów.

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie BARTOSZYCE.

 • OGŁOSZENIE - FOTOGRAF

  OGŁOSZENIE - FOTOGRAF

  15 października 2018 roku (poniedziałek)

  w szkole będą wykonywane zdjęcia

  przez profesjonalnego fotografa.

  Prosimy o elegancki strój.

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE

  Dnia 11 paździenika 2018 roku (czwartek)

  o godzinie 1100 odbędzie się uroczysty apel

  z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  W tym dniu obowiązuje strój galowy.

 • ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA W PUDWĄGACH

  ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA W PUDWĄGACH - Obrazek 1

 • WRZEŚNIOWY KONCERT

  WRZEŚNIOWY KONCERT

  24 września gościli u nas przedstawiciele Agnecji Artystycznej MAT z Olsztyna. Był to pierwszy koncert artystów w tym roku. Przedstwienie, w któym występowali nasi uczniowie, zatytułowane było "Klucz do...". Podczas występów młosi uczniowie poznali, a starsi przypomnieli sobie i utrwalili pojęcia: pięciolinia, klucz wiolinowy. Dowiedzieli się jakie to są instrumenty dęte blaszane i ete dreaniane. Mieli okazję zobaczyć jak wygląda trąbka czy saksofon oraz poznali jak są zbudowane te instrumenty. Oczywiście mogli również posłuchac ich brzmienia.

  Zdjęcia w albumie KONCERT WRZESIEŃ.

 • OGŁOSZENIE

  W piątek, 5 października o godz. 900 odbędzie się uroczysty apel z okazji ślubowania uczniów klasy I.

  W tym dniu obowiązuje strój galowy

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  SPRZĄTANIE ŚWIATA

  Dnia 21 września 2018r. uczniowie klasy szóstej pod opieką wychowawczyni p. Jolanty Filipczyk udali się jak co roku sprzątać teren przyszkolny i okolice szkoły. 

  Pogoda sprzyjała naszym działaniom, było słonecznie i niezbyt zimno. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do pracy i z wielkim zaangażowaniem sprzątali wyznaczony teren. Miłym zaskoczeniem była niewielka ilość odpadów (zaledwie cztery worki), co świadczy o wzroście świadomości ekologicznej mieszkańców. W nagrodę za podjęty trud uczniowie otrzymali po czekoladzie.

  Oprócz praktycznego działania uczniowie pogłębiają swoją wiedzę ekologiczną podczas zajęć, wiedzą na czym polega segregacja odpadów, co to jest recykling i co dzieje się z różnymi rodzajami odpadów oraz jak sami możemy wpływać na poprawę stanu środowiska.  

  Jolanta Filipczyk

  1 października w akcję Sprzątanie świata włączyła się również klasa V. Uczniowie podczas spaceru w stronę Sątop-Samulewa zebrali niewielką ilość śmieci. Jednak nieopodal torowiska uczniowie bardzo szybko napełnili swoje worki na odpady. W drodze powrotnej odbyłą się dyskusja na teamty ekologiczne, segregacji śmieci i wpływu ich na nasze środowisko.

  Agnieszka Koziatek

  Zdjęcia w albumie SPRZĄTANIE ŚWIATA.

 • GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

  GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

  Pani bibliotekarka informuje, że biblioteka szkolna czynna jest codziennie w godzinach 1020 - 1200.

  Zaprasza wszystkich czytelników.

 • ZERÓWKA SPRZĄTA ŚWIAT

  Dzieci z Oddziału Przedszkolnego  dnia 26.09.18r. z radością i zaangażowaniem,  wzięły udział w akcji  Sprzątania Świata.  Wyposażone w worki i rękawiczki ,sprawnie sprzątnęły plac zabaw z którego korzystają  młodsze  dzieci  z naszej szkoły. Za pracowitość otrzymały słodkie upominki.

  Irena Zawistowska

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

   

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy 20 września zbliża się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

     20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem w tym dniu obchodzimy Ogólnopolski Dzień  Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji  dzieci.

  Nasze przedszkolaki uroczyście świętowały Dzień Przedszkolaka   w piątek   21 września. Tego dnia Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy  oraz do wykonania kilku trudnych zadań. Dzieci przypomniały sobie Kodeks Przedszkolaka, czyli zasady zachowania się w przedszkolu. Pomogły Paniom w wykonaniu transparentu „Dzień Przedszkolaka”. Uczestniczyły we wspólnej zabawie przy  piosence  „Jestem sobie przedszkolaczek”.  Pięknie wyrecytowały wierszyk  „Jestem duży” oraz wykonały prace plastyczne pt. „Przedszkolak”.  Było wiele  wesołych zabaw:  zabawy z balonami,  zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zabawy w basenie z piłeczkami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.  Po II śniadaniu przedszkolaki wybrały się z transparentem na spacer w pobliżu przedszkola, aby wszystkim wkoło z dumą obwieścić, że dziś mają swoje święto.  Na zakończenie  dnia Pani wręczyła dzieciom order „Dzień Przedszkolaka”.                  Uśmiech na twarzach przedszkolaków świadczył o tym, że był to udany, pełen radości  dzień.

  Życzę  wszystkim przedszkolakom wytrwałości i wielu niezapomnianych wrażeń z czasu spędzonego w przedszkolu. 

    Anna Szumko

  Zdjęcia w albumie DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

 • DOŻYNKI W UNIKOWIE

  Zespół taneczny z naszej szkoły nowy rok szkolny rozpoczął bardzo pracowicie. Już dnia 9.09.18r.zatańczył  na dożynkach gminnych w Bisztynku. Nie trzeba było długo czekać  dnia 22.09.18r.zespół ponownie zatańczył na dożynkach w Unikowie. Występ taneczny podobał się publiczności, która podziękowała zespołowi  gromkimi brawami. 

  Irena Zawistowska

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Wychowawcy klas zapraszają rodziców

  na zebrania rodzicielskie, które odbędą się

  18 września 2018r. o godzinie 1600.

   

 • DOŻYNKI W BISZTYNKU

  DOŻYNKI W BISZTYNKU

  Dnia 9.09.2018r. uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w dożynkach gminnych w Bisztynku. W dożynkach  uczestniczyła delegacja z pocztem sztandarowym szkoły. Uczennice Joanna Nowik kl. II i Zuzanna Murawska kl. IV, zaprezentowały się wokalnie. Nie zabrakło też zespołu tanecznego, który tradycyjnie zatańczył. Wszyscy uczniowie za udział w dożynkach otrzymali  dyplomy  i  słodkie czekolady.

                                                                                           Zawistowska Irena

  Zdjęcia w albumie DOŻYNKI.

 • OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE OBIADÓW

  Dyrektor Szkoły informuje, iż obiady będą wydawane od 13 września 2018r. tj. od czwartku.

 • PLAN LEKCJI 2018/2019

  PLAN LEKCJI 2018/2019

  W zakładce PLAN LEKCJI 201/2019 zamieszczony został plan lekcji obowiązujący od 3 września 2018r.

 • POZDROWIENIA Z WAKACJI OD NINY

  Pozdrowienia z wakacji otrzymaliśmy również od Niny, która pisze tak: W wakacje byłam między innymi w Polanicy Zdrój razem z rodzinką, gdzie zdobyłam między innymi Szrenicę :) Byłam na obozie zuchowym w Krynicy Zdrój. Byłam również na pokazach lotniczych Maury Air Show na lotnisku w Kętrzynie.

  Dziękujemy za pozdrowienia. Życzymy samyach sukcesów w szkole :-)

  Zdjęcia Niny z wakacji w albumie WAKACJE.

 • OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE ZMIANY OBUWIA

  OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE ZMIANY OBUWIA

  Decyzją Dyrektora Szkoły

  od dnia 10 września 2018r

  w szkole obowiązywać

  będzie zmiana obuwia.

 • INFORMACJE NA TEMAT ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  INFORMACJE NA TEMAT ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 roku (poniedziałek) o godzinie 900.

  Ksiądz proboszcz zaprasza w tym dniu na mszę świętą na godzinę 800.

  Nie zmieniły się godziny dowozów i odwozów.

  3 września 2018 roku dowóz będzie 15 minut później niż w dni nauki.

  Dzieci uczęszczjące do oddziału przedszkolengo idą do kościoła we własnym zakresie (z rodzicami).

   

  Rozpoczęcie roku szkolnego w punkcie przedszkolnym o godzinie 1000.

  Dzieci uczęszczjące do punktu przedszkolnego idą do kościoła we własnym zakresie (z rodzicami).

 • LEKKO DO SZKOŁY

  Już niedługo kończą się wakacje i czas pomyśleć o przygotowaniu dzieci do szkoły. Ważne jest, żeby pamiętać przy tym o zdrowiu. Wpływ na rozwój postawy ciała ma na przykład właściwie dobrany tornister i jego ciężar.  Główny inspektor sanitarny opracował zasady dotyczące konstrukcji tornistra, sposobu jego noszenia i właściwego rozmieszczenia ciężaru.  O tych zasadach przypomina również warmińsko-mazurski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny w liście do rodziców uczniów z Warmii i Mazur. Zawarte są w nim również inne ważne wskazówki, pomagające dbać o zdrowie dzieci.

  Warto wiedzieć, że:

  • waga plecaka z jego zawartością nie powinna przekraczać 10 – 15% masy ciała,
  • tornister powinien posiadać usztywnioną ścianę przylegającą do pleców,
  • ciężar zawartości powinien być rozłożony symetrycznie,
  • cięższe rzeczy należy umieszczać na dnie, a lżejsze wyżej,
  • tornister powinien być wyposażony w równe, szerokie szelki,
  • długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców,
  • zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej,
  • tornister należy nosić na obu ramionach,
  • rodzice powinni systematycznie kontrolować zawartość plecaka – pozwoli to zapobiec zabieraniu przez uczniów nadmiernej liczby zbędnych rzeczy.

  W liście zawarte są również inne ważne wskazówki, pomagające dbać o zdrowie dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

  List do rodziców można przeczytać klikając na WIĘCEJ...

 • Harmonogram egzaminów w 2019 roku

  Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ustalił harmonogram przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2019 r.

  Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 15 kwietnia do 17 kwietnia. Egzamin gimnazjalny w terminie głównym zaplanowany został w dniach 10-12 kwietnia 2019 roku. Z kolei część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek 6 maja 2019 roku.

  Więcej informacji na temat egzaminu ósmoklasisty na:

  https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Sątopach
  Sątopy
 • +48 734 199 644

Galeria zdjęć