• OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE

   

   Zwracamy się z prośbą do wszystkich rodziców i uczniów Naszej szkoły o pomoc w zbiórce „fantów” na Loterię Świąteczną .

                                                                                                        Przyjmujemy zabawki, gry, książki, ozdoby świąteczne oraz wszystkie inne gadżety w domu już zbędne, a nam potrzebne.  Prosimy o przynoszenie  tylko rzeczy sprawnych  i  w dobrym stanie .

  Za wszystko z góry serdecznie dziękujemy.

   

  Rada Rodziców

   

  Fanty na Loterię prosimy składać w bibliotece szkolnej

  do 18 grudnia (wtorek).

 • MIKOŁAJ W SZKOLE

  MIKOŁAJ W SZKOLE

  06 grudnia Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Sątopach odwiedził święty Mikołaj. Oznacza to, że mamy samych grzecznych uczniów, ponieważ Mikołaj miał dla każdego coś słodkiego. Uczniowie ubrani świątecznie w czerwone bluzki odśpiewali uroczyście Mikołajowi przygotowane wcześniej utwory i pokazali wykonane piękne portrety świętego.

  Z wizyty świętego cieszyli się wszyscy zarówno Ci starsi jak i młodsi uczniowie naszej szkoły.

                                       

                                                                                       Agnieszka Lenard

 • MIKOŁAJ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  MIKOŁAJ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  Dnia 6 grudnia wszystkie przedszkolaki czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja.

  Już od samego rana dzieci pytały, kiedy będzie Mikołaj. Na jego cześć, każde dziecko przyszło ubrane na czerwono i włożyło na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę,  żeby nie było smutno dla gościa. Mikołajkowy dzień uatrakcyjnił iluzjonista, który tego dnia zawitał do szkoły. Po spotkaniu z magiem, dzieci odwiedził,  Mikołaj z workami pełnymi prezentów. Przedszkolaki przygotowały na to spotkanie  piękne rysunki, piosenki oraz nauczyły się wcześniej wierszy. Pomimo braku białego puchu, Mikołaj przybył na czas. Spotkanie z gościem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

                                                                                                             Irena Zawistowska

 • GŁOŚNE CZYTANIE W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  GŁOŚNE CZYTANIE W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  W środę 5 grudnia odbyło się „Głośne czytanie w przedszkolu”.     

  Więcej w zakładce Punkt Przedszkolny.

 • ROZLICZENIE ZA ZDJĘCIA

  Przypominam, że 10 grudnia 2018r. (poniedziałek) upływa termin rozliczenia za zdjęcia.

  Bardzo proszę rodziców, którzy się jeszcze nie rozliczyli aby dokonali tego w wyznaczonym terminie.

  Agnieszka Koziatek

 • ANDRZEJKI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  ANDRZEJKI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  O andrzejkach w Punkcie Przedszkolnym przeczytacie w zakładce Punkt Przedszkolny.

 • ŚWIĄTECZNE KONKURSY

  ŚWIĄTECZNE KONKURSY - Obrazek 1

  ŚWIĄTECZNE KONKURSY - Obrazek 2

  ŚWIĄTECZNE KONKURSY - Obrazek 3

 • ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

  ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

  Dnia 30.11.2018r. w grupie przedszkolaków w Sątopach, odbyły się  Andrzejki.

  Dzieci wspólnie z wychowawczynią, przygotowały salę oraz poczęstunek. W pięknie udekorowanej sali, wytworzył się nastrój do poprowadzenia  przygotowanych andrzejkowych wróżb. Lanie wosku, wróżenie z butów, wybieranie imion przyszłego męża, żony ,  było dla dzieci czymś niepowtarzalnym i  pełnym magii. Zorganizowane Andrzejki dostarczyły dzieciom wiele przeżyć z  radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią się bawić przy muzyce i czuć się gospodarzami andrzejkowego dnia. Zadowoleni i pełni wrażeń, po skończonej zabawie wrócili  do swoich domów.

   

    

                                                                                                                                         Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

 • Wycieczka na basen klasy VI i VII

  Wycieczka na basen klasy VI i VII

  Dnia 23 listopada uczniowie klas szóstej i siódmej z wychowawczyniami Jolantą Filipczyk i Barbarą Zasada udali się pociągiem do Olsztyna, do Aquasfery. Wycieczka rozpoczęła się pechowo, ponieważ pociąg, którym jechaliśmy miał 40 minut opóźnienia. Po przybyciu na Dworzec Główny w Olsztynie na basen udaliśmy się autobusem komunikacji miejskiej. Uczniowie podczas pobytu na basenie korzystali z różnorodnych dostępnych atrakcji, takich jak rzeczka, jacuzzi, masaże wodne czy zjeżdżalnia. Podczas kąpieli byli zdyscyplinowani i przestrzegali zasad obowiązujących na basenie, które przedstawił im ratownik. Maksymalnie wykorzystali czas, który mieli do dyspozycji. Drogę powrotną do dworca również przebyliśmy autobusem miejskim. Ponieważ wszyscy byli głodni i czas na to pozwolił wstąpiliśmy do McDonalda. Po posiłku udaliśmy się do pociągu, którym wróciliśmy szczęśliwie do domu. Dzieci były zmęczone, ale zadowolone, ze spędzonego w miłej atmosferze, czasu. Teraz pytają kiedy odbędzie się następny taki wyjazd.

                                             Jolanta Filipczyk

  Zdjęcia w albumie BASEN VI i VII.

 • SKŁAD RADY RODZICÓW

  SKŁAD RADY RODZICÓW

  W zakładce Rada Rodziców można zapoznać się z nowym składem Rady Rodziców. Wybory zostaly przeprowadzone w dniu 22 listopada 2018. Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy z Radą Pedagogiczną oraz społecznością uczniowską.

 • DZIEŃ KUNDELKA I ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  DZIEŃ KUNDELKA I ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  O obchodach tych dni przeczytacie w zakładce "Punkt Przedszkolny".

 • Światowy Dzień Misia

  Światowy Dzień Misia

  Dzień 25 listopada to Światowy  Dzień Pluszowego Misia. W przedszkolu w Sątopach  zorganizowano zabawy z tej okazji. Każde dziecko następnego dnia, przyniosło do przedszkola swojego misia – pluszaka.  Zabawka ta towarzyszy dzieciom od wielu lat. Jest to nie tylko pluszowa przytulanka, to bardzo bliski, czuły, cierpliwy i niezastąpiony przyjaciel. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Zawsze wysłuchają dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Wspólnie  postanowiliśmy przeżyć ten dzień. Rozpoczęła się zabawa. Najpierw dzieci zatańczyły z misiami do piosenki "Kubusia Puchatka", później opowiedziały misiom co robią w przedszkolu. Oprowadziły misia po szkole opowiadając mu o miejscach z których korzystają. Poznały również historię pluszowego misia. Następnie rysowały i wylepiały  misie. Na zakończenie  śpiewały znane piosenki dla pluszaka. W tym dniu, przedszkolaki ani na chwilę nie chciały rozstać się z misiem.   

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie MIŚ.

 • Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

  Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

  Dnia 26 listopada 2018r. przedstawiciele uczniów wraz z p. Agnieszką Koziatek, dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Moskalika, udali się do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach. Wizyta nasza była związana z przeprowadzoną w szkole akcją zbiórki karmy i koców dla tych właśnie zwierząt. Dary nasze z radością przyjęła pani kierownik schroniska. Przekazała nam kilka informacji o tym miejscu. Dowiedzieliśmy się, że „mieszkańcami” są głownie psy – prawie 200 oraz, głównie schorowanych i starych, 8 kotów. Mogliśmy również obejrzeć schronisko, zobaczyć w jakich warunkach przebywają zwierzęta. Niektóre z nich witały nas głośnym szczekaniem, inne na widok człowieka chowały się do budy. Pani kierownik bardzo nam dziękowała za dary, a my obiecaliśmy, że w przyszłości na pewno akcję powtórzymy.

  W związku z tym, bardzo dziękujemy wszystkim, rodzicom i ucznim, którzy ofiarowali dasy na naszą zbiórkę, a my mogliśmy je przekazać potrzebującym zwierzętom.

  Bardzo chcieliśmy podziękować Panu Grzegorzowi Moskalikowi za bezinteresowną pomoc w przewiezieniu zebranych przez nas darów spod szkoły do schroniska i wspólną „wycieczkę”. Serdecznie dziękujemy!

  Agnieszka Koziatek

  Zdjęcia w albumie SCHRONISKO.

 • AKCJA '"JABŁKO -CYTRYNA"

  AKCJA '"JABŁKO -CYTRYNA"

  Kierowcy przejeżdżający przez Sątopy w dniu 21.11.18r. byli obdarowani przez przedszkolaków jabłkiem albo cytryną. Na pierwszy owoc mogli liczyć Ci  kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Natomiast Ci, którzy je złamali musieli wybrać między mandatem a plasterkiem cytryny.

  W akcji ,,Jabłko-Cytryna” wzięli udział nie tylko przedszkolaki, rodzice i wychowawczynie ale również policjanci z KPP w Bartoszycach z Referatu Ruchu Drogowego: sierżant sztabowy Barbara Iwanowicz, sierżant sztabowy Grzegorz Szlachtowicz oraz sierżant sztabowy Piotr Drozd i młodszy aspirant Kamil Kuzia z Posterunku Policji w Bisztynku. Wspólna akcja przedszkolaków i policji polegała na nagradzaniu wzorowych kierowców upominkiem jabłkiem. Kierowcy, którzy nie przestrzegali przepisów, musieli dokonać wyboru między mandatem a zjedzeniem plasterka cytryny. Jak można się domyślić, każdy z kierowców po wysłuchaniu pouczenia od policjantów z ulgą zjadł cytrynę wręczoną przez dzieci. Dla przedszkolaków udział w akcji był nie tylko świetną zabawą, ale również okazją do przyjrzenia się pracy policjantów i wysłuchania informacji na temat przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach. Przeprowadzona akcja bardzo się dzieciom podobała, więc w przyszłości będzie kontynuowana.

   

                                                                                                                          Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

   

   

   

   

 • PLAN LEKCJI OD 26 LISTOPADA

  PLAN LEKCJI OD 26 LISTOPADA

  Informujemy, iż w planie lekcji uczniów wprowadzone zostały drobne zmiany. Nowy plan będzie obowiązywał z dniem 26 listopada. Zmieniły się także godziny pracy szkolnego pedagoga.

 • OBIADY - OGŁOSZENIE

  OBIADY - OGŁOSZENIE

  Szanowni Państwo!

  Informujemy, że nieobecność dziecka na obiedzie w danym dniu należy zgłaszać najpóźniej do godziny 7.30 do p. Wioletty Skarul - intendentki SP w Bisztynku pod numerem telefonu 572 098 090.

 • ZAPRASZAMY PO ODBIÓR ZDJĘĆ

  ZAPRASZAMY PO ODBIÓR ZDJĘĆ

  Po odbiór zdjęć zapraszamy do p. Koziatek.

  Cennik:

  komplet 8 pozycji - 85 zł

  komplet pozycji - 78 zł

  komplet 6 pozycji - 68 zł

  komplet 5 pozycji - 58 zł

  komplet 4 pozycji - 48 zł

  komplet 3 pozycji - 38 zł

  W przypadku rodzeństwa cena pierwszego kompletu wynosi 85 zł, kolejny komplet - rabat 50%.

  Pakiety można rozkompletować.

  Dokładne informacje dotyczące cen są zamieszczone na każdym komlecie.

  Opłaty za zdjęcia należy wpłacać do 10 grudnia 2018r. do p. Koziatek.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  22 listopada 2018r. (czwartek) o godzinie 1600 

  odbędzie się spotkanie z rodzicami

  (spotkanie ogólne z Dyrektorem Szkoły

  i spotkania z wychowawcami klas).

 • PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ

  PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ

  Pieśni patriotyczne rozbrzmiewały w przedszkolu od początku listopada. To przedszkolaki przygotowywały się do wspólnego patriotycznego śpiewania: ,,Przedszkolaki dla Niepodległej”. Uroczystość, odbyła się dnia 16.11.2018r.o godz.9.00 w Szkole Podstawowej w Sątopach. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: dyrektor szkoły Grzegorz Baten, burmistrz Marek Dominiak, zastępca burmistrza Włodzimierz Mońka, ks. proboszcz Jan Sztygiel, druhna Anna Drozdowska oraz Jadwiga Kuźlik. Na uroczystość przybyły również całe rodziny. To była szczególna dla nas uroczystość- 100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tylko raz  w roku spotykamy się w atmosferze refleksji i zadumy, by poprzez wspólny śpiew oddać cześć  Tym, którym zawdzięczamy wolność. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej ,,Jest taki kraj.”Następnie wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy .Występ przedszkolaków rozpoczęła  prezentacja ,,Czy wiesz co to jest niepodległość?”.Przedszkolaki pięknie ubrani w barwy biało-czerwone z chorągiewkami w dłoni,  zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Recytowały wiersz ,,Kto Ty jesteś?” oraz piosenki ,,Płynie Wisła”, ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”. I tak oto wprowadzeni w podniosły nastrój rozpoczęliśmy wspólne śpiewanie. Każda piosenka poprzedzona  była krótkim komentarzem, dotyczącym historii powstania utworu. Wspólne odśpiewanie ,,Roty” zakończyło uroczystość wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Podczas spotkania wytworzył się wyjątkowy nastrój , który na długo pozostanie w naszej pamięci. Poczęstunek przygotowany przez rodziców z tej okazji też smakował wyjątkowo.        

  Serdecznie dziękuję p. Annie Szumko za wspólne przygotowanie uroczystości oraz wszystkim rodzicom za okazałą pomoc.

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ.

 • ŚWIĘTO DYNI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  ŚWIĘTO DYNI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  O obchodach Dnia "Święto Dyni" przeczytacie w zakładce Punkt Przedszkolny.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Sątopach
  Sątopy
 • +48 734 199 644

Galeria zdjęć