• WYCIECZKA KLASY I DO LIDZBARKA WARMIŃSKIEGO

  Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, wybrali się na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego z okazji Dnia Dziecka i zbliżającego się zakończenia roku szkolnego 2017/2018r. Wycieczkę swoim pociechom, zafundowali rodzice wraz z wychowawczynią dnia 6.06.2018r.Podczas wycieczki, dzieci zwiedziły zamek biskupów warmińskich. Pogłębiły wiedzę historyczną związaną z zamkiem. Następnie skorzystali z atrakcji Term warmińskich. Po kąpielach wodnych, obiad smakował znakomicie . Na zakończenie wycieczki dzieci  zjadły lody, które przyniosły ulgę w tym gorącym dniu. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni,  bezpiecznie wrócili do swoich domów.

   Irena Zawistowska

  Zdjęcia wkrótce.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  SPOTKANIE Z RODZICAMI  W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  Zebranie organizacyjne  dla rodziców dzieci  przyjętych do Punktu Przedszkolnego na  rok szkolny 2018/2019 odbędzie się dnia  13 czerwca  2018 r. o godz. 13.00 w Punkcie Przedszkolnym.

  Serdecznie zapraszam Rodziców i  przyszłych przedszkolaków na  spotkanie  i wspólną zabawę

  Anna Szumko

 • DZIEŃ MATKI I OJCA W KLASIE 1

  Dnia 25.05.2018r. uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sątopach  wraz z wychowawczynią , przygotowali program słowno- muzyczny  dla swoich mam i tatusiów  z okazji   Dnia Matki i Ojca (pomimo, że Dzień Ojca jest w czerwcu , święta zostały połączone ze względu na  ich rodzinny charakter).  Na uroczystości były życzenia, laurki , tańce oraz wiązanki kwiatków dla rodziców. Nie zabrakło wspólnych zdjęć. Rodzice w podziękowaniu swoim pociechom, przygotowali słodki poczęstunek oraz grilla . Po posiłku rozpoczęły się podchody, rodzice- dzieci. W miłej rodzinnej atmosferze wszyscy wrócili do swoich domów.

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie DZIEŃ MATKI I OJCA W KLASIE 1.

 • IV MARSZ GODNOŚCI

  Dnia 18 maja 2018r. w Sątopach zorganizowany został IV Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Marsz rozpoczął się o godzinie 9.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Sątopach. Po mszy ruszył barwny marsz, prowadzony przez motocyklistów z klubu Jurand w Biskupcu oraz policjantów z Bisztynka  i  OSP z Sątop- Samulewa, do amfiteatru przy OSP w Sątopach- Samulewie. W marszu wzięli udział zaproszeni goście, przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, zuchy i harcerze oraz społeczność lokalna.

   Po powitaniu gości i po ich przemówieniach, IV Marsz Godności uświetniły występy: przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Sątopach-Samulewie, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, zuchów i harcerzy z Bartoszyc, Bisztynka  i  Sątop-Samulewa, podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej z Bisztynka, z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach. Wokalnie zaprezentowali się  Ewelina Fit z Biskupca, p. Mateusz Matlas z Wipsowa oraz zespół Ale Babki z Sątop-Samulewa.

  Po części artystycznej można było korzystać ze stoiska gastronomicznego, częstować się słodyczami, napojami, watą cukrową i popcornem. Zwiedzać wóz strażacki i policyjny.  Uczyć się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz uczestniczyć w działalności plastycznej. Całości dopełniała Myszka Miki, która zabawiała uczestników i częstowała słodyczami.

  V Marsz Godności odbędzie się za rok, na który już dziś zapraszamy.

   

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia wkrótce w albumie MARSZ.

 • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO - INFORMACJE!!!

  23 maja 2018r. (środa), godz. 340 - zbiórka na przystanku autobusowym w Sątopach-Samulewo, wyjazd 345.

  Powrót - 28 maja 2018r. (poniedziałek) około północy.

  Dla przypomnienia podajemy listę rzeczy, które należy zabrać ze sobą:

  - dwie pary butów najlepiej z grubą podeszwą (przynajmniej jedne),

  - ubrania, bieliznę wraz z zapasem np. w przypadku zmoczenia nas przez deszcz,

  - kurtki (lekką i cieplejszą) zamiast lekkiej może być kurtka przeciwdeszczowa, (foliowa peleryna przeciwdeszczowa), czapka, rękawiczki, szalik,

  - klapki na basen,

  - strój kąpielowy lub kąpielówki,

  - ręcznik na basen,

  - plecak (może być plecak szkolny),

  - przybory toaletowe (szczoteczka do zębów, pasta, grzebień lub szczotka do włosów, mydło lub żel pod prysznic, szampon, kosmetyki)

  - okulary przeciwsłoneczne,

  - krem z filtrem,

  - ewentualne lekarstwa, tabletki od choroby lokomocyjnej, plastry,

  - można wziąć termos

  - kieszonkowe ;-).

  Najlepiej spakować wszystko w walizkę na kółkach.

  Do plecaka spakować kanapki, napój na drogę.

  Bardzo proszę zapewnić dziecku tabletki od choroby lokomocyjnej - około 5-6 sztuk!!!

  Jeśli dziecko przyjmuje lekarstwa bardzo proszę również spakować je dziecku wraz z informacją o sposobie dawkowania.

  Agnieszka Koziatek

   

   

 • BIWAK KLASY VI

  W dnich 14 05.-15 05 klasa VI wyjechała na biwak {zielona szkoła). Byliśmy w Ośrodku Gwarek położonym w centrum Mazur w malowniczej miejscowości Piękna Góra, oddalonej o 3 km. od Giżycka.Sąsiedztwo lasu,plaża z bezpiecznym dostępem do jeziora tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynku. Byliśmy zakwaterowani w świeżo wyremontowanym budynku, w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. 
  Aktywny wypoczynek prowadzony był przez wykwalifikową kadrę. Korzystaliśmy z 5 bloków zajęciowych : team building, survival, ognisko z kiełbaskami- to atrakcje pierwszego dnia. Drugiego dnia czakał na nas paintball i ścianka wspinaczkowa. W wolnej chwili mogliśmy poszaleć w wodzie.  Wyjazd bardzo udany. Za rok planujemy kolejny.

   

  Informację i zdjęcia nadesłała wychowawczyni klasy VI - p. Jolanta Korsak.

  Zdjęcia w albumie BIWAK.

 • KLASA III ODWIEDZIŁA POLDER

  W czwartek, tj. 10 maja 2018 roku, wybraliśmy się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody „Polder Sątopy – Samulewo”. Przygotowaliśmy się solidnie – każdy wziął ze sobą picie, jedzenie, czapki, a niektórzy kocyki, telefony komórkowe i lornetki. W drodze na polder pani opowiadała nam o ciekawostkach z historii Sątop. W ten sposób droga upłynęła nam bardzo szybko. Gdy dotarliśmy do rzeki Ryn, zrobiliśmy dłuższą przerwę na drugie śniadanie. Następnie poszliśmy w głąb rezerwatu, gdzie musieliśmy przedzierać się przez różne zarośla i chaszcze, aż dotarliśmy do końca ścieżki. Dalej nie dało się już wędrować, więc wyjęliśmy sprzęt do obserwacji i „komórki”, żeby zrobić zdjęcia. Słyszeliśmy odgłosy ptaków i żab, widzieliśmy łabędzie, żurawie, kaczki, rybitwy i inne ptaki, których nie udało nam się rozpoznać. Po udokumentowaniu niemalże wszystkiego postanowiliśmy wrócić. W drodze powrotnej urządziliśmy na wale przeciwpowodziowym mały piknik. Po odpoczynku szliśmy przez park należący do Pałacu Biskupów Warmińskich, a raczej do tego, co z niego zostało. Ponieważ nie było przejścia, więc musieliśmy torować sobie ścieżkę wzdłuż ogrodzenia brnąc po kolana w trawie i pokrzywach. Wielu z nas dotkliwie się poparzyło, ale nikt się nie poddawał i każdy dotarł do końca.

  Możemy stwierdzić, że wycieczka była udana, gdyż mogliśmy wspólnie spędzić czas i mimo upału oraz różnych trudności, które napotykaliśmy co jakiś czas, niechętnie wracaliśmy do domu.

                                                          Uczniowie klasy III z wychowawczynią.

  Zdjęcia w albumie PLDER KLASA III

 • ZMIANA PLANU LEKCJI OD 14 MAJA 2018r.

  Uwaga uczniowie!

  Od 14 maja 2018r. zmienia się plan lekcji.

  Nowy plan zamieszczony jest w zakładce

  PLAN LEKCJI 2017/2018.

   

 • MARSZ GODNOŚCI W BISKUPCU

  Dnia 10.05.2018r.delegacja z naszej szkoły, wzięła udział w Uroczystych Obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu. Dzień Godności obchodzony był jak zwykle bardzo uroczyście. Oprócz Marszu Godności, zorganizowano Piknik Integracyjny w którym wzięliśmy udział. Obejrzeliśmy również występ  uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Uczestnicząc  w Marszu daliśmy dowód solidarności społecznej i pełnej integracji z osobami niepełnosprawnymi. Marsz, który się odbył, na pewno nie będzie ostatnim, ponieważ- NASZE SERCA NADAL MAJĄ WSPÓLNY RYTM!!!

                                                                                                        Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie BISKUPIEC.

   

   

 • ZEBRANIE RODZICÓW KLASA I

  Cykliczne zebranie rodzicielskie dla rodziców klasy I, odbędzie się dnia 16.05.18r. o godz.17.00 w budynku przedszkola.

  Serdecznie zapraszam.

   

  Irena Zawistowska

 • OGŁOSZENIE DLA UCZNIÓW KLASY III - IV

  Dnia 9 maja 2018r. o godz. 900 w Remizie OSP odbędzie się spotkanie uczniów klasy III i IV z policjantem.

  Spotkanie będzie dotyczyło przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy w związku ze zbliżającym się terminem egzaminu na kartę rowerową.

 • OGŁOSZENIE DLA UCZNIÓW KLAS V - VII - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  Dnia 8 maja 2018r. o godz. 1150 (5 lekcja) odbędzie się spotkanie uczniów klas V-VII z policjanetm.

  Temat spotkania: "Odpowiedzialność karna nieletnich"

 • UWAGA

  UWAGA

   

  IV Marsz Godności  Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbędzie się dnia 18.05.2018r. o godzinie 9.00 w Sątopach.

   

  Przebieg marszu:

  9.00- Msza Święta w kościele parafialnym w Sątopach

  9.45-10.30- Przemarsz barwnym korowodem do amfiteatru w Sątopach Samulewie

  10.30-13.00- Festyn

  Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

   

   

  Irena Zawistowska

 • ZMIANA NUMERU TELEFONU DO SZKOŁY

  Informujemy, iż zmienił się numer telefonu do szkoły.

  Aby skontaktować się ze szkołą należy dzwonić na numer:

  734 199 644

 • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GOSPODARSTWIE ROLNYM

  W poniedziałek 16 kwietnia 2018r tuż po śniadaniu dzieci z oddziału wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrały się do gospodarstw w Nowej Wsi Reszelskiej. W posiadłości Pani Ireny Wasilewskiej obejrzeliśmy różne zwierzęta hodowane w typowych gospodarstwach. Były to krowy, kury, koty, psy i perliczki. Największą atrakcją okazał się kucyk o imieniu Zuzia. Dzieci karmiły czworonoga przygotowanymi przez właścicielkę marchewkami. W oborze dzieci oglądały nie tylko krowy i cielaczki, ale obserwowały również puste gniazda jaskółcze czekające na powrót tych ptaków. Następnie Pani gospodyni zaprowadziła nas do pomieszczenia, w którym leżakowały żółte sery jej wyrobu. Kosztowaliśmy wszyscy tych wyrobów. Były naprawdę pyszne. Pięknie podziękowaliśmy Pani Wasilewskiej za gościnę i udaliśmy się do drugiego gospodarstwa, którego właścicielem jest Pan Robert Wiśniewski. Gospodarz oprowadził nas po zagrodzie, w której zgromadził bardzo ciekawe okazy ptaków domowych. Były kaczki, gęsi, nietypowe gatunki indyków i perliczek. W specjalnych zagrodach obudowanych siatką mieszkały bażanty i przepiórki . Atrakcją był bażant złoty, który wyglądem przypominał ogromną papugę Arę. Widzieliśmy pisklęta dwu i trzytygodniowe zgromadzonych tam ptaków. Pan Robert przygotował dla dzieci różnego rodzaju konkursy np. na rozpoznawanie jaj ptaków. W nagrodę dzieci otrzymywały bażancie pióra. Dzieci z daleka obejrzały pasiekę a z bliska obejrzały puste ule. Wycieczka zakończyła się wypuszczeniem „złotej rybki” do stawu, ale wcześniej musiały pomyśleć życzenie. Po takiej „dawce” wiadomości o zwierzętach dzieci udały się na plac zabaw wyposażony we wspaniałe urządzenia: boisko, zjeżdżalnie, huśtawki, domki, wspinalnie. Tak bardzo intensywnie korzystały z atrakcji, że w  kilku parach spodni trzeba będzie naszywać łaty. Gdy dzieci oddawały się zabawie, rodzice zadbali o ich brzuszki. Nad ogniskiem piekli swoim pociechom kiełbaski. Wszyscy zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domów.

  Jadwiga Kupczyk

  Zdjęcia w albumie NOWA WIEŚ

 • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY NA WYCIECZCE W REZERWACIE ORNITOLOGICZNYM

  W środę 11kwietnia 2018r dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni i mamy p. Moniki Głowackiej wybrały się na wycieczkę na poldery, w celu podpatrywania ptaków. Gdy zbliżaliśmy się do miejsca docelowego na naszej drodze pojawił się jelonek, a tuż za nim zając. Dzieci z zachwytem obserwowały umykające zwierzęta. Zbliżając się do wylewiska zatrzymaliśmy się przed tablicą informacyjną. Wspólnie z nauczycielką odczytywały nazwy ptaków  gniazdujących na polderach. Oglądali też ich zdjęcia. Nad wylewiskiem rozpoczęliśmy obserwacje przez lornetkę ptaków pływających. Podglądaliśmy łabędzie, dzikie kaczki, łyski i perkozy. Dzieci z zainteresowaniem oglądali również krajobrazy. W tle widzieli kościół w Reszlu oraz wiatraki po drugiej stronie wylewiska. Nad gromadą dzieci krążyły głośne mewy, kraczące wrony, kluczące gęsi i śpiewające ptaki. W drodze powrotnej mieliśmy możliwość obserwowania pary żerujących żurawi. Dzieci zmęczone lecz zadowolone wróciły do przedszkola na obiad. Wycieczka należała do udanych. Lecz zawiodła nas trochę pogoda, bo wiejący wiatr utrudniał marsz i obserwacje.

                                                                                                   J. Kupczyk

  Zdjęcia w albumie POLDERY ZERÓWKA.

 • WYCIECZKA KLASY V NA BASEN

  Dnia 12 kwietnia 2018r. uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą i Panią Chęcińską, mamą jednego z uczniów, udali się pociągiem do Olsztyna, do Aquasfery. Pogoda nam dopisała dlatego drogę z dworca PKP na basen i z powrotem pokonaliśmy pieszo. Uczniowie podczas pobytu na basenie korzystali z różnorodnych, dostępnych atrakcji takich jak rzeczka, jacuzzi, masaże wodne, zjeżdżalnia. Byli bardzo zdyscyplinowani, przestrzegali zasad obowiązujących na obiekcie i w sposób maksymalny wykorzystali czas, który mieli do dyspozycji. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda na zasłużony posiłek, a następnie do pociągu, którym wróciliśmy szczęśliwie do domu. Dzieci były zmęczone, ale zadowolone ze spędzonego, w miłej atmosferze, czasu.

   

                                                                                                             Jolanta Filipczyk  

  Zdjęcia w albumie BASEN.             

 • WYCIECZKA DO REZERWATU

  Dnia 11 kwietnia 2018r. uczniowie klasy szóstej pod opieką pani od przyrody udali się na długą, pieszą wycieczkę do rezerwatu „Polder Sątopy – Samulewo.” Rezerwat powstał w 2009 roku, a wcześniej był użytkiem ekologicznym. Zajmuje powierzchnię 330 ha i ma ogromne znaczenie dla migrujących ptaków. Można tu spotkać stada gęsi, kaczek, żurawi. Na terenie rezerwatu miejsca lęgowe i żerowiska znalazły rybitwy, czaple, czajki czy łabędzie.

  Podczas wycieczki uczniowie obserwowali pływające czy latające gatunki ptaków wodnych.

  Bardziej spostrzegawczy uczniowie zauważyli efekty pracy bobrów, ich kryjówki, a nawet ścieżkę, którą bobry przechodziły z żeremi do rozlewiska. Dziewczęta zaciekawiły różnorodne muszle, których było bardzo dużo. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy spiętrzeniu na rzece, która przepływa w pobliżu dawnego pałacu biskupiego.

  Trasa, którą przebyliśmy liczyła około 10km, ale wszyscy dzielnie ja pokonali.

   

                                                                                                            Jolanta Filipczyk

  Zdjęcia w albumie REZERWAT.

 • SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

  Dnia 10 kwietnia 2018 r. dzieci  Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z  kl. I i II  spotkały się z  Panem Stanisławem, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo miłej atmosferze Pan Pszczelarz opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza (ubranie, dymkę, ramkę) oraz produkt wytwarzany  przez pszczoły – miód, który dzieciom bardzo smakował. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktem stworzonym przez naturę.

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie PSZCZELARZ.

 • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA POKAZIE KARATE KYOKUSHIN

  22 marca uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami brali udział w pokazie Karate Kyokushin w Reszlu.

  Zdjęcia autorstwa p. Katarzyny Klimek w albumie KARATE.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Sątopach
  Sątopy
 • +48 734 199 644

Galeria zdjęć