• WAKACYJNA ZABAWA!!!

  WAKACYJNA ZABAWA!!!

  Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły!!!

  Zachęcam Was do wspólnej wakacyjnej zabawy. Prosimy Was o nadsyłanie Waszych zdjęć z wakacji wraz z pozdrowieniami. Wszystkie postaramy się zamieszczać na szkolnej stronie internetowej w galerii WAKACJE 2018.

  Zdjęcia prosimy nadsyłać na adres koagn@wp.pl lub przez aplikację Messenger do p. Agnieszki Koziatek.

  Jeszcze raz wszystkim życzymy udanych wakacji!!!

 • - Obrazek 1

 • INFORMACJA O ADMINISTRATORZE DANYCH OSOBOWYCH

  Dyrektor Szkoły informuje, iż Inspektorem  Ochrony Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Sątopach pełni:

   Pan Marcin Konieczny

  Numer telefonu do Inspektora -  533 327 046

  e-mail : marcin.konieczny@gptogatus.pl

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW RELIGIA

   

  Klasa  „0”
  M. Piątek, W świecie mojego Boga – Zeszyt ćwiczeń Wydawnictwo Jedność, Kielce 
  nr programu  AZ-0-01/10; nr podręcznika AZ-03-04/3-0 Podręczniki Archidiecezji Warmińskiej, (warmia.wydawnictwokatechetyczne.pl)
   

  Szkoła Podstawowa

  1. red. R. Szewczyk, A. Frączak, W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego - podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu: AZ-1-01/10, nr podręcznika AZ-11-01/10-WA-1/12

  2. red. R. Szewczyk, A. Frączak, A oto ja jestem z wami - podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu: AZ-1-01/10, nr podręcznika AZ-12-01/10-WA-2/13

  3. red. R. Szewczyk, A. Frączak, Kto spożywa moje ciało ma życie - podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu:  AZ-1-01/10, nr podręcznika AZ-13-01/10-WA-2/14

  4. red. M. Czyżewski, Jestem Chrześcijaninem - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej, nr programu:  AZ-2-01/10, nr podręcznika AZ-21-01/10-WA-3/13

  5. red. M. Czyżewski, Wierzę w Jednego Boga - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej, nr programu:  AZ-2-01/10, nr podręcznika AZ-22-01/10-WA-3/14

  6. red. M. Czyżewski, Wierzę w święty Kościół Powszechny - podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu: AZ-2-01/10, nr podręcznika AZ-23-01/10-WA-5/14

  7. red. P. Tomasik, Twoje słowo światłem na mojej drodze - podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu:  AZ-3-01/10, nr podręcznika AZ-31-01/10-WA-1/2

  8. red. P. Tomasik, Ty ścieżkę życia mi ukażesz – podręcznik Archidiecezji Warmińskiejnr programu AZ-3-01/10 , nr podręcznika AZ-32-01/10-WA-1/13

   

   

  Program:

  Autor: Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski 

  Tytuł: Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach

  Wydanie: Kraków 2010.

   

  Podstawa programowa

  Autor: Konferencja Episkopatu Polski

  Tytuł: Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce

  Wydanie: Kraków 2010

 • INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH DO RELIGII

  Ponieważ religia jest przedmiotem dodatkowym, rodzice sami kupują podręczniki dla uczniów (nie dostaną ich ze szkoły).

  Kl. 0 – Podręczniki zostaną zamówione przez katechetkę dla całej grupy

  Kl. I – III – Nie można odkupić podręczników od starszych uczniówgdyż podręcznik jest równocześnie ćwiczeniami. Jeżeli nie będzie w sklepach, to można zamówić  przez internet: www.warmia.wydawnictwokatechetyczne.pl  Znaleźć na pasku SPRZEDAŻ i wejść w link sklepu internetowego.

  Kl. IV – VIII – można odkupić od uczniów z poprzedniego roku lub kupić nowy w sklepie lub w internecie (opisane wyżej jak to zrobić).

  UWAGA!

  Należy zwrócić uwagę, gdyż w tym samym wydawnictwie są rozprowadzane podręczniki dla diecezji warszawskiej. Mają te same tytuły, ale brakuje tam kilku tematów dotyczących naszej diecezji. Mają inne numery stron i inne ilustracje.

 • WYCIECZKA KLASY I DO LIDZBARKA WARMIŃSKIEGO

  Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, wybrali się na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego z okazji Dnia Dziecka i zbliżającego się zakończenia roku szkolnego 2017/2018r. Wycieczkę swoim pociechom, zafundowali rodzice wraz z wychowawczynią dnia 6.06.2018r.Podczas wycieczki, dzieci zwiedziły zamek biskupów warmińskich. Pogłębiły wiedzę historyczną związaną z zamkiem. Następnie skorzystali z atrakcji Term warmińskich. Po kąpielach wodnych, obiad smakował znakomicie . Na zakończenie wycieczki dzieci  zjadły lody, które przyniosły ulgę w tym gorącym dniu. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni,  bezpiecznie wrócili do swoich domów.

   Irena Zawistowska

  Zdjęcia wkrótce.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  SPOTKANIE Z RODZICAMI  W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

  Zebranie organizacyjne  dla rodziców dzieci  przyjętych do Punktu Przedszkolnego na  rok szkolny 2018/2019 odbędzie się dnia  13 czerwca  2018 r. o godz. 13.00 w Punkcie Przedszkolnym.

  Serdecznie zapraszam Rodziców i  przyszłych przedszkolaków na  spotkanie  i wspólną zabawę

  Anna Szumko

 • DZIEŃ MATKI I OJCA W KLASIE 1

  DZIEŃ MATKI I OJCA W KLASIE 1

  Dnia 25.05.2018r. uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sątopach  wraz z wychowawczynią , przygotowali program słowno- muzyczny  dla swoich mam i tatusiów  z okazji   Dnia Matki i Ojca (pomimo, że Dzień Ojca jest w czerwcu , święta zostały połączone ze względu na  ich rodzinny charakter).  Na uroczystości były życzenia, laurki , tańce oraz wiązanki kwiatków dla rodziców. Nie zabrakło wspólnych zdjęć. Rodzice w podziękowaniu swoim pociechom, przygotowali słodki poczęstunek oraz grilla . Po posiłku rozpoczęły się podchody, rodzice- dzieci. W miłej rodzinnej atmosferze wszyscy wrócili do swoich domów.

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie DZIEŃ MATKI I OJCA W KLASIE 1.

 • IV MARSZ GODNOŚCI

  Dnia 18 maja 2018r. w Sątopach zorganizowany został IV Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Marsz rozpoczął się o godzinie 9.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Sątopach. Po mszy ruszył barwny marsz, prowadzony przez motocyklistów z klubu Jurand w Biskupcu oraz policjantów z Bisztynka  i  OSP z Sątop- Samulewa, do amfiteatru przy OSP w Sątopach- Samulewie. W marszu wzięli udział zaproszeni goście, przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, zuchy i harcerze oraz społeczność lokalna.

   Po powitaniu gości i po ich przemówieniach, IV Marsz Godności uświetniły występy: przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Sątopach-Samulewie, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, zuchów i harcerzy z Bartoszyc, Bisztynka  i  Sątop-Samulewa, podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej z Bisztynka, z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach. Wokalnie zaprezentowali się  Ewelina Fit z Biskupca, p. Mateusz Matlas z Wipsowa oraz zespół Ale Babki z Sątop-Samulewa.

  Po części artystycznej można było korzystać ze stoiska gastronomicznego, częstować się słodyczami, napojami, watą cukrową i popcornem. Zwiedzać wóz strażacki i policyjny.  Uczyć się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz uczestniczyć w działalności plastycznej. Całości dopełniała Myszka Miki, która zabawiała uczestników i częstowała słodyczami.

  V Marsz Godności odbędzie się za rok, na który już dziś zapraszamy.

   

  Irena Zawistowska

  Zdjęcia wkrótce w albumie MARSZ.

 • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO - INFORMACJE!!!

  23 maja 2018r. (środa), godz. 340 - zbiórka na przystanku autobusowym w Sątopach-Samulewo, wyjazd 345.

  Powrót - 28 maja 2018r. (poniedziałek) około północy.

  Dla przypomnienia podajemy listę rzeczy, które należy zabrać ze sobą:

  - dwie pary butów najlepiej z grubą podeszwą (przynajmniej jedne),

  - ubrania, bieliznę wraz z zapasem np. w przypadku zmoczenia nas przez deszcz,

  - kurtki (lekką i cieplejszą) zamiast lekkiej może być kurtka przeciwdeszczowa, (foliowa peleryna przeciwdeszczowa), czapka, rękawiczki, szalik,

  - klapki na basen,

  - strój kąpielowy lub kąpielówki,

  - ręcznik na basen,

  - plecak (może być plecak szkolny),

  - przybory toaletowe (szczoteczka do zębów, pasta, grzebień lub szczotka do włosów, mydło lub żel pod prysznic, szampon, kosmetyki)

  - okulary przeciwsłoneczne,

  - krem z filtrem,

  - ewentualne lekarstwa, tabletki od choroby lokomocyjnej, plastry,

  - można wziąć termos

  - kieszonkowe ;-).

  Najlepiej spakować wszystko w walizkę na kółkach.

  Do plecaka spakować kanapki, napój na drogę.

  Bardzo proszę zapewnić dziecku tabletki od choroby lokomocyjnej - około 5-6 sztuk!!!

  Jeśli dziecko przyjmuje lekarstwa bardzo proszę również spakować je dziecku wraz z informacją o sposobie dawkowania.

  Agnieszka Koziatek

   

   

 • BIWAK KLASY VI

  BIWAK KLASY VI

  W dnich 14 05.-15 05 klasa VI wyjechała na biwak {zielona szkoła). Byliśmy w Ośrodku Gwarek położonym w centrum Mazur w malowniczej miejscowości Piękna Góra, oddalonej o 3 km. od Giżycka.Sąsiedztwo lasu,plaża z bezpiecznym dostępem do jeziora tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynku. Byliśmy zakwaterowani w świeżo wyremontowanym budynku, w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. 
  Aktywny wypoczynek prowadzony był przez wykwalifikową kadrę. Korzystaliśmy z 5 bloków zajęciowych : team building, survival, ognisko z kiełbaskami- to atrakcje pierwszego dnia. Drugiego dnia czakał na nas paintball i ścianka wspinaczkowa. W wolnej chwili mogliśmy poszaleć w wodzie.  Wyjazd bardzo udany. Za rok planujemy kolejny.

   

  Informację i zdjęcia nadesłała wychowawczyni klasy VI - p. Jolanta Korsak.

  Zdjęcia w albumie BIWAK.

 • KLASA III ODWIEDZIŁA POLDER

  KLASA III ODWIEDZIŁA POLDER

  W czwartek, tj. 10 maja 2018 roku, wybraliśmy się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody „Polder Sątopy – Samulewo”. Przygotowaliśmy się solidnie – każdy wziął ze sobą picie, jedzenie, czapki, a niektórzy kocyki, telefony komórkowe i lornetki. W drodze na polder pani opowiadała nam o ciekawostkach z historii Sątop. W ten sposób droga upłynęła nam bardzo szybko. Gdy dotarliśmy do rzeki Ryn, zrobiliśmy dłuższą przerwę na drugie śniadanie. Następnie poszliśmy w głąb rezerwatu, gdzie musieliśmy przedzierać się przez różne zarośla i chaszcze, aż dotarliśmy do końca ścieżki. Dalej nie dało się już wędrować, więc wyjęliśmy sprzęt do obserwacji i „komórki”, żeby zrobić zdjęcia. Słyszeliśmy odgłosy ptaków i żab, widzieliśmy łabędzie, żurawie, kaczki, rybitwy i inne ptaki, których nie udało nam się rozpoznać. Po udokumentowaniu niemalże wszystkiego postanowiliśmy wrócić. W drodze powrotnej urządziliśmy na wale przeciwpowodziowym mały piknik. Po odpoczynku szliśmy przez park należący do Pałacu Biskupów Warmińskich, a raczej do tego, co z niego zostało. Ponieważ nie było przejścia, więc musieliśmy torować sobie ścieżkę wzdłuż ogrodzenia brnąc po kolana w trawie i pokrzywach. Wielu z nas dotkliwie się poparzyło, ale nikt się nie poddawał i każdy dotarł do końca.

  Możemy stwierdzić, że wycieczka była udana, gdyż mogliśmy wspólnie spędzić czas i mimo upału oraz różnych trudności, które napotykaliśmy co jakiś czas, niechętnie wracaliśmy do domu.

                                                          Uczniowie klasy III z wychowawczynią.

  Zdjęcia w albumie PLDER KLASA III

 • ZMIANA PLANU LEKCJI OD 14 MAJA 2018r.

  Uwaga uczniowie!

  Od 14 maja 2018r. zmienia się plan lekcji.

  Nowy plan zamieszczony jest w zakładce

  PLAN LEKCJI 2017/2018.

   

 • MARSZ GODNOŚCI W BISKUPCU

  MARSZ GODNOŚCI W BISKUPCU

  Dnia 10.05.2018r.delegacja z naszej szkoły, wzięła udział w Uroczystych Obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu. Dzień Godności obchodzony był jak zwykle bardzo uroczyście. Oprócz Marszu Godności, zorganizowano Piknik Integracyjny w którym wzięliśmy udział. Obejrzeliśmy również występ  uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Uczestnicząc  w Marszu daliśmy dowód solidarności społecznej i pełnej integracji z osobami niepełnosprawnymi. Marsz, który się odbył, na pewno nie będzie ostatnim, ponieważ- NASZE SERCA NADAL MAJĄ WSPÓLNY RYTM!!!

                                                                                                        Irena Zawistowska

  Zdjęcia w albumie BISKUPIEC.

   

   

 • ZEBRANIE RODZICÓW KLASA I

  Cykliczne zebranie rodzicielskie dla rodziców klasy I, odbędzie się dnia 16.05.18r. o godz.17.00 w budynku przedszkola.

  Serdecznie zapraszam.

   

  Irena Zawistowska

 • OGŁOSZENIE DLA UCZNIÓW KLASY III - IV

  Dnia 9 maja 2018r. o godz. 900 w Remizie OSP odbędzie się spotkanie uczniów klasy III i IV z policjantem.

  Spotkanie będzie dotyczyło przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy w związku ze zbliżającym się terminem egzaminu na kartę rowerową.

 • OGŁOSZENIE DLA UCZNIÓW KLAS V - VII - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  Dnia 8 maja 2018r. o godz. 1150 (5 lekcja) odbędzie się spotkanie uczniów klas V-VII z policjanetm.

  Temat spotkania: "Odpowiedzialność karna nieletnich"

 • UWAGA

  UWAGA

   

  IV Marsz Godności  Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbędzie się dnia 18.05.2018r. o godzinie 9.00 w Sątopach.

   

  Przebieg marszu:

  9.00- Msza Święta w kościele parafialnym w Sątopach

  9.45-10.30- Przemarsz barwnym korowodem do amfiteatru w Sątopach Samulewie

  10.30-13.00- Festyn

  Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

   

   

  Irena Zawistowska

 • ZMIANA NUMERU TELEFONU DO SZKOŁY

  Informujemy, iż zmienił się numer telefonu do szkoły.

  Aby skontaktować się ze szkołą należy dzwonić na numer:

  734 199 644

 • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GOSPODARSTWIE ROLNYM

  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GOSPODARSTWIE ROLNYM

  W poniedziałek 16 kwietnia 2018r tuż po śniadaniu dzieci z oddziału wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrały się do gospodarstw w Nowej Wsi Reszelskiej. W posiadłości Pani Ireny Wasilewskiej obejrzeliśmy różne zwierzęta hodowane w typowych gospodarstwach. Były to krowy, kury, koty, psy i perliczki. Największą atrakcją okazał się kucyk o imieniu Zuzia. Dzieci karmiły czworonoga przygotowanymi przez właścicielkę marchewkami. W oborze dzieci oglądały nie tylko krowy i cielaczki, ale obserwowały również puste gniazda jaskółcze czekające na powrót tych ptaków. Następnie Pani gospodyni zaprowadziła nas do pomieszczenia, w którym leżakowały żółte sery jej wyrobu. Kosztowaliśmy wszyscy tych wyrobów. Były naprawdę pyszne. Pięknie podziękowaliśmy Pani Wasilewskiej za gościnę i udaliśmy się do drugiego gospodarstwa, którego właścicielem jest Pan Robert Wiśniewski. Gospodarz oprowadził nas po zagrodzie, w której zgromadził bardzo ciekawe okazy ptaków domowych. Były kaczki, gęsi, nietypowe gatunki indyków i perliczek. W specjalnych zagrodach obudowanych siatką mieszkały bażanty i przepiórki . Atrakcją był bażant złoty, który wyglądem przypominał ogromną papugę Arę. Widzieliśmy pisklęta dwu i trzytygodniowe zgromadzonych tam ptaków. Pan Robert przygotował dla dzieci różnego rodzaju konkursy np. na rozpoznawanie jaj ptaków. W nagrodę dzieci otrzymywały bażancie pióra. Dzieci z daleka obejrzały pasiekę a z bliska obejrzały puste ule. Wycieczka zakończyła się wypuszczeniem „złotej rybki” do stawu, ale wcześniej musiały pomyśleć życzenie. Po takiej „dawce” wiadomości o zwierzętach dzieci udały się na plac zabaw wyposażony we wspaniałe urządzenia: boisko, zjeżdżalnie, huśtawki, domki, wspinalnie. Tak bardzo intensywnie korzystały z atrakcji, że w  kilku parach spodni trzeba będzie naszywać łaty. Gdy dzieci oddawały się zabawie, rodzice zadbali o ich brzuszki. Nad ogniskiem piekli swoim pociechom kiełbaski. Wszyscy zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domów.

  Jadwiga Kupczyk

  Zdjęcia w albumie NOWA WIEŚ

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Sątopach
  Sątopy
 • +48 734 199 644

Galeria zdjęć