UWAGA
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/14 DOSTĘPNY JEST W ZAKŁADCE WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
UWAGA
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/14 DOSTĘPNY JEST W ZAKŁADCE WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
Dzieciom z „0” ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, przed zakończeniem roku szkolnego dnia 10 czerwca 2013r., wychowawczyni wraz z rodzicami, zorganizowała wycieczkę do Kadzidłowa- Parku Dzikich Zwierząt. Celem tej wycieczki, było zapoznanie dzieci z rodzimymi gatunkami zwierząt występującymi na terenie Puszczy Piskiej. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych człowiekiem, dlatego dzieci miały możliwość wejścia do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi, a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Dotyczyło to przede wszystkim, gatunków rzadkich ginących, jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec czy jarząbek. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbyło się z przewodnikiem, który opowiadał o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Po zwiedzeniu Parku Dzikich Zwierząt, rodzice zorganizowali dzieciom piknik na łonie natury. Grupa pełna sił udała się w dalszą trasę. Po drodze dzieci odwiedziły Mrągowo, zwiedzając molo na jeziorze Czos oraz Miasteczko Mrongoville- westernowe miasteczko. Zwiedzanie Mrągowa zakończyło się spożyciem lodów w lodziarni. Zadowolone i uśmiechnięte dzieci wróciły do domu.
I. Zawistowska
zdjęcia w galerii czerwiec 2013
Dnia 05.06.2013 40 uczniów naszej szkoły z 3 opiekunami bylo na wycieczce w Trójmieście. Pierwszym jej etapem była Gdynia. Tu zwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie, a w nim zobaczyliśmy wiele ciekawych i egzotycznych zwierząt morskich. Na Skwerze Kościuszki mogliśmy podziwiać okręt wojenny Błyskawica i Dar Młodzieży. Następnie udaliśmy się do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po molo, podziwialiśmy Bałtyk i wybrzeże wysokie w Gdyni Redłowie.Następnym etapem naszej wycieczki był Gdańsk, gdzie mogliśmy odczuć klimat i piękno Starego Miasta, jego zabytków i zobaczyć słynny pmnik Neptuna. Ostatnim miejscem, które widzieliśmy, było Westerplatte, a później szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do domu.
J. Filipczyk
zdjęcia w galerii Trójmiasto
Dzień Dziecka rozpoczął się rozdaniem nagród w różnych konkursach, które ostatnio odbyły się w naszej szkole. Jako pierwsza swoje nagrody rozdała p. Anna Jankiewicz, która była organizatorem 3 konkursów: quiz o Unii Europejskiej, konkurs plastyczny „Flagi krajów UE”, III Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Nazwiska laureatów były podane wcześniej na stronie szkoły. Następnie nagrody rozdała p. Jolanta Filipczyk, która przygotowała konkurs wiedzy o sporcie. Po rozdaniu nagród odbył się Mini Playback Show. Uczniowie śpiewali i tańczyli do swoich ulubionych piosenek. W tym roku zgłosiło się 12 uczestników. Jury najbardziej spodobał się występ Mateusza Janika. II miejsce zajęła Karolina Zygmunt, a III Patryk Maćkowiak oraz Bartek Konieczka. W dalszej części dnia odbyły się konkurencje sportowe dla uczniów klas IV-VI. Najmłodsi – dzieci z grupy „0” pojechały na wycieczkę do Bisztynka, natomiast uczniowie klas I-III do Nadleśnictwa a Wipsowie.
Zdjęcia w galerii Dzień Dziecka 2013
Wycieczka z niespodziankami
Najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstaowej w Sątopach, czyli uczniowie "zerówki" zwiedziły dziś Bisztynek. Przebieg wycieczki nie był ściśle zaplanowany. W znacznej mierze zaplanował ją... przelotny deszcz przed którym ukryliśmy się w piekarni. Trasa wycieczki wiodła przy policji więc i tę instytucje odwiedziliśmy. Najpierw jednak była wizyta u burmistrza.
Dzieci z Sątop poznają najbliższe okolice. Wiedzą, że jest takie miasteczko Bisztynek, że leży w pobliżu Sątop, ale wiele z nich nie było tu nigdy. 21-osobową, wesołą grupą maluchów opiekowała się ich wychowawczyni Irena Zawistowska wraz z kilkoma mamami. Jedna z tych mam przyznała, nie kryjąc zażenowania, że jeszcze nigdy nie widziała Dibaleskiego Kamienia.
- My dzieci z grupy "0" ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, lubimy nasze przedszkole oraz cała gminę Bisztynek - napisały w uroczystym liście wręczonym burmistrzowi Janowi Wójcikowi podczas wizyty w Urzędzie Miejskim, rozpoczynającej ich wycieczkę.
- Marzeń mamy wiele. Marzą nam się nowe zabawki, plac zabaw, tablety, ale pragniemy też, aby nasze rodziny były zdrowe, szczęśliwe a na świecie nie było wojen, płaczu zmartwień - napisały w liście do burmistrza. Burmistrz Jan Wójcik znalazł kilka minut dla najmłodszych i pokazał im swój gabinet oraz pozował do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Dzieci, pod opieka Justyny Kobryń z UM w Bisztynku zwiedziły potem wiele innych urzędniczych gabinetów i dowiadywały się, czym urzednicy się w nich zajmują.
Znacznie poźniej, po zwiedzeniu części miasta, dowiedziały się dlaczego nasi urzędnicy wciąż pracują "pod napięciem". Niezorientowanym wyjaśniamy, że dlatego, iż przed II wojną budynek dzisiejszego urzędu był siedzibą zakładu energetycznego.
W czasie spaceru po miasteczku opowiedzieliśmy dzieciom o skutkach II wojny w centrum, do czego służyły metalowe kółka w ścianach niektórych budynków o dawnych hotelach i restauracjach. Dzieci zwiedziły kościół parafialny dzieki uprzejmości ks. proboszcza Janusza Rybczyńskiego. - Ale duży - dało się słyszeć wielokrotnie z tłumku maluchów.
Po wyjściu na zewnątrz wycieczkę zaskoczył deszcz. Jak się potem okazało - przelotny, ale trzeba było się przed nim ukryć. Najbliżej była piekarnia. Dzięki temu deszczowi i właścicielce piekarni - Katarzynie Oniszko - dzieci mogły zobaczyć jak i w czym piecze się chleb i bułki oraz ciasta. Potem zostały obdarowane pączkami. Jednym zdaniem: naraziliśmy piekarnię "Okruszek" >>> na poważne straty materialne, ale po minie i usmiechu właścicielki widać było, że niezbyt się tymi "stratami" przejęła.
W piekarni, około połowa dzieciaków zadeklarowała, że chcą wykonywać zawód piekarza, mimo ostrzeżeń, że trzeba pracować w nocy. Pani Katarzyna już zapewniła im odbycie praktyk zawodowych :-)
Deszcz ustał, pączki zostały spałaszowane, można było więc kontynuować wycieczkę. Dzieci zobaczyły Centrum Informacji Turystycznej, Kamień Plebiscytowy, odnowione kamieniczki, pomnik H. Sienkiewicza i oczywiście Diabelski Kamień. Dwie mamy spróbowały sztuki wchodzenia nań i schodzenia z niego. Dzieci żałowały, że nie mogą wejść na "kamyk", ale tu obowiązywał kategoryczny zakaz wychowawczyni.
Na "Orliku" spotkały swego przyszłego, gimnazjalnego nauczyciela wychowania fizycznego. Nie wydał im się specjalnie groźny.
Po drodze "trafił się" jeszcze Posterunek Policji, do którego dzieci też zapragnęły wejść. Po sekundowych negocjacjach z kierownikiem asp. Arkadiuszem Czeczko umożliwiono im to. Tak więc - drogi mieszkańcu Bisztynka - jeśli około godz. 10:40, dnia 3 czerwca 2013 r. słyszałeś sygnały pojazdu uprzywilejowanego oznacza to, że byłeś świadkiem dziecięcej eksploracji radiowozu policyjnego. Z równą pasją dzieci używały tarczy do zatrzymywania pojazdów, pałki gumowej i typu Tonfa, kajdanek i broni palnej. Oczywiście z zachowaniem wszelkich możliwych norm i warunków bezpieczeństwa.
Na odpoczynek dzieci udały się w pobliże restauracji "Marysieńka" i zajadały sie tam lodami serwowanymi sprawnie przez wyraźnie ucieszoną taką wizytą pewną Ewelinę.
- Podczas zajęć dzieci będa rysowały i opisywały to co dziś widziały w Bisztynku. Nie sposób wszytkiego zapamiętać, ale na pewno cos im w pamięci utkwiło - mówiła Irena Zawistowska po zakończeniu spaceru.
Materiały wykonane przez dzieci zostaną nam przesłane do publikacji, będzie więc możliwość praktycznej weryfikacji umiejętności przewodnika, czyli autora eo tekstu.
Ów autor dziekuje za różę i chóralne podziękowania i chóralne "do widzenia". Miło było się spotkać w tak miłym towarzystwie :-) Zapraszamy częściej.
A. Grabowski
zdjęcia na stronie Bisztynka:
źródło:http://www.bisztynek24.pl/dzieci_z_satop_w_bisztynku.html
Dnia 3 czerwca 2013r. uczniowie naszej szkoły z klas I –III skorzystali z zaproszenia Nadleśnictwa Wipsowo i uczestniczyli w szkoleniowym pikniku . Najmłodsi uczniowie właściwie ubrani i przygotowani wyruszyli autokarem do Wipsowa. Tam oczekiwali ich leśnicy. Okazało się, że w zajęciach będą uczestniczyć dzieci z wielu pobliskich szkół w liczbie ponad 500 uczniów.
Każdej szkole przydzielono opiekuna.
Piknik przygotowano metodą stacyjną. W różnych miejscach lasu oczekiwały właściwe służby tzn. policja, służba leśna, straż pożarna, ratownicy WOPR i saperzy. Na umówiony sygnał dźwiękowy grupy przemieszczały się między stacjami , gdzie słuchały o pracy poszczególnych służb, oglądały sprzęt , pojazdy, słuchały sygnałów dźwiękowych, przymierzały stroje i zdobywały sprawności otrzymując znaczki.
Na wszystkich stacjach uczniowie wykazywali wielkie zainteresowanie, zadawali mnóstwo pytań i chętnie oglądali sprzęt. Jednak największym zainteresowaniem cieszyli się saperzy. To oni właśnie udostępnili dzieciom detektory metali, za pomocą których wyszukiwali na wskazanym terenie metalowych elementów.
Po przejściu pięciu stacji uczniowie zdobyli 5 znaczków , co stanowiło podstawę otrzymania nagrody w postaci książeczek, odblasków na rękę i do plecaków. Jednak najcenniejszą nagrodą chyba była zdobyta bądź przypomniana wiedza dotycząca bezpieczeństwa na lądzie, na wodzie, podczas pożaru, na ulicy, w relacjach z nieznajomymi, obchodzenia się z podejrzanymi metalowymi przedmiotami oraz napotkanymi, dziwnie zachowującymi się zwierzętami.
Po wręczeniu nagród każdy opiekun odprowadził swoją grupę do autokaru, gdzie na drogę obdarowano uczniów słodką bułeczką i napojem, a każda szkoła w prezencie otrzymała pakiet edukacyjny w postaci kilku filmów oraz ciekawych książek. Serdecznie podziękowaliśmy organizatorom wręczając pisemne podziękowania dla Nadleśnictwa i leśnika pana Łukasza Fershke, absolwenta naszej szkoły, dzięki któremu znaleźliśmy się na liście zaproszonych gości. Mamy również nadzieję na dalszą współprace z tym nadleśnictwem bo piknik okazał się bardzo udanym i pouczającym.
J. Kupczyk
zdjęcia w galerii Piknik w Wipsowie
24 maja w Punkcie Przedszkolnym w Sątopach uroczyście obchodzony był " Dzień Matki". Jest to dzień szczególny, dlatego był bardzo ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu. Z tej okazji przedszkolacy przygotowali dla swoich mam program artystyczny, słodki poczęstunek, oraz upominki. Mamy ze swoich pociech były bardzo wzruszone.To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień.
Wszystkim Mamusiom życzymy 100 lat...
Katarzyna Wasyliszyn
Dzisiaj, tj. 27 maja 2013 roku, wszyscy uczniowie naszej szkoły, dzieci z punktu przedszkolnego oraz przybyli na zaproszenie rodzice, mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Dziwny sen Hani" przygotowany przez uczniów klasy II z wychowawczynią, panią Ewą Końka. Na scenie oprócz postaci z czasów teraźniejszych pojawiły się postaci bajkowe: Krasnal, Kot w butach, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Pinokio i Sierotka Marysia. Postaci z bajkowego świata użalały się na dwóch urwisów, Jacka i Marka, którzy zamiast czytać książki, je niszczyli. Ratunkiem dla wszystkich była postać Hani, grzecznej dziewczynki, lubiącej czytać książki.
Mimo kilku niezauważalnych „wpadek”, przedstawienie się udało i chyba wszystkim podobało.
Ewa Końka
zdjęcia w galerii Dziwny sen Hani
Dnia 24.05.2013r. dzieci z grupy „0” ze Szkoły Podstawowej w Sątopach wraz z wychowawczynią , przygotowały program słowno- muzyczny dla swoich mam i tatusiów z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Ojca (pomimo, że Dzień Ojca jest w czerwcu , święta zostały połączone ze względu na ich rodzinny charakter). Dzieci zaprezentowały swój program w Świetlicy Środowiskowej w Sątopach, celem integracji ze środowiskiem. Na uroczystości były życzenia, laurki i wiązanki kwiatków dla rodziców. Rodzice w podziękowaniu swoim pociechom, przygotowali słodki poczęstunek oraz grilla . Po posiłku rozpoczęły się konkurencje sportowe, rodzice kontra dzieci oraz konkurs piosenki dzieci wraz z rodzicami. W miłej rodzinnej atmosferze wszyscy wrócili do swoich domów.
Wychowawczyni :
Irena Zawistowska
zdjęcia w galerii Dzień Ojca i Matki 2013
Dnia 22 maja 2013 roku gościliśmy w szkole artystów AA MAT z kolejnym koncertem zatytułowanym „Przeboje Pani Marii”. Tematyka była uczniom bardzo bliska i z przyjemnością wysłuchali utworów w wersji wokalnej napisanych przez naszą patronkę, do których muzykę napisał wspaniały kompozytor Zygmunt Noskowski.
Podczas tego koncertu odbył się również półfinałowy konkurs wiedzy o muzyce, w którym :
I miejsce zajął Jakub Karwacki – uczeń klasy III
II miejsce zajęła Klaudia Markowska - uczennica klasy II
III miejsce zajął Stanisław Jasiewicz – uczeń klasy II
Tych troje uczniów weźmie udział w finałowym konkursie, który odbędzie się podczas ostatniego koncertu dnia 26 czerwca 2013 roku.
zdjęcia w galerii maj 2013
UWAGA
DNIA 21.05 2013 (WTOREK) O GODZ. 17:00
ODBĘDZIE SIĘ KLASOWE ZEBRANIE Z RODZICAMI
Dnia 08.05. 2013 r. w naszej szkole gościli aktorzy z białostockiego teatru z przedstawieniem „Zamieć”. Teatrzyk miał przesłanie treści profilaktycznych dotyczących rozróżniania dobra, zła i lenistwa, oraz preferowania dobra w relacjach międzyludzkich.
Uczniowie czynnie brali udział w przedstawieniu pomagając aktorom w niektórych sytuacjach wynikających z treści. Z zaciekawieniem obserwowali przedstawienie i miejmy nadzieję, że zrozumieli przesłanie tegoż teatrzyku i będą z niego wyciągali wnioski a zdobytą wiedzę będą stosować w życiu codziennym.
zdjęcia w galerii maj 2013
10 maja 2013 roku w Bartoszyckim Domu Kultury odbył się powiatowy konkurs recytatorski. Naszą gminę w kategorii klas IV-VI reprezentowała Amelia Stankiewicz, która recytowała wiersz "Autoportret" Wandy Chotomskiej. Do konkursu przygotowyała ją pani Elżbieta Rucińska. Gratulujemy Ameli i i życzymy dalszych sukcesów.
zdjęcia w galerii maj 2013
23 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty profilaktyczne pt.” Stawianie zdrowych granic dziecku” przeznaczone dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Sątopach. Tym razem na zajęciach były tylko dwie mamy, ale za to bardzo aktywne. Zastanawialiśmy się wspólnie nad tym jakie granice należy stawiać dziecku, o czym może on decydować samo, a co z pewnością jest w rękach ich opiekunów. Przedstawiłam również w jaki sposób organizować dziecku czas, aby jak najmniej spędzał go przed telewizorem czy komputerem oraz system monitorowania wypełniania obowiązków w domu (tablica obowiązków) oraz system motywujący dziecko do wypełniania tych obowiązków (tablica motywacyjna). W maju odbędą się już ostatnie warsztaty. Zajmiemy się na nich sposobami relaksacji zarówno dla zmęczonych rodziców jak i dzieci. Zaproszenie otrzymają Państwo już wkrótce.
Serdecznie zapraszam
Anna Jankiewicz
Jak co roku 9 maja wszyscy obywatele Unii Europejskiej obchodzą Dzień Europy. Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950. W Szkole Podstawowej w Sątopach z tej okazji odbyły się dwa konkursy. Pierwszy konkurs to Quiz o UE, z którym uczniowie klas IV-VI zmierzyli się 29 kwietnia. Drugi konkurs, tym razem plastyczny, przeznaczony był dla klas 0-III. Uczniowie mieli za zadanie wykonać flagę dowolnego kraju UE, z różnych materiałów. Najwięcej prac dostarczyli uczniowie z „zerówki”. Prace uczniów można podziwiać na specjalnie przygotowanej wystawie oraz na zdjęciach w galerii. Ogłoszenie wyników konkursu dla klas IV-VI oraz 0-III już na najbliższym apelu. Wszystkim uczniom dziękuje za udział w konkursach i życzę wspaniałych nagród.
Anna Jankiewicz
zdjęcia w galerii maj 2013
Uwaga!
Dzień 2 maja 2013 (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
DZIEŃ ZIMI
Po dwóch godzinach lekcyjnych w dniu 19 kwietnia 2013 r. uczniowie zebrali się w Sali gimnastycznej na Szkolnym Konkursie Recytatorskim. W jury zasiadły panie Irena Zawistowska, Julianna Garela i Ewa Końka. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy II: Stanisław Jasiewicz, Oliwia Staruk, Maja Milczek, a następnie przedstawiciele klasy III: Angelika Dudek, Olga Leszczenko, Weronika Jakubowska, Jakub Karwacki, Cezary Muziński i Igor Panfil. W tej grupie wiekowej I miejsce zajęła Angelika Dudek
II miejsce zajął Igor Panfil
III miejsce zajęła Maja Milczek
Wyróżnienia przyznano: Stasiowi Jasiewicz, Weronice Jakubowskiej i Oldze Leszczenko.
W dalszej części konkursu do recytacji przystąpili uczniowie klas IV; Wiktoria Waliszewska, Szymon Sadlak, Mateusz Janik i Amelia Stankiewicz, z klasy V zaprezentowali się Sara Sniadach, Karolina Zygmunt i Angelika Piegat. Klasę VI w konkursie reprezentowali: Wernika Tomaszewicz, Natalia Szczepanek, Katarzyna Szczepaniak, Agnieszka Jaszczak, Szymon Polkowski, Gabriela Szkudlarek i Patryk Maćkowiak.
W tej kategorii wiekowej Jury przyznało I miejsce - Amelii Stankiewicz, II miejsce – Patrykowi Maćkowiakowi a III miejsce – Agnieszce Jaszczak. Wyróżnienia przyznano: Szymonowi Sadlakowi, Mateuszowi Janikowi, Gabrysi Szkudlarek i Karolinie Zygmunt. W Gminnym Konkursie recytatorskim w poniedziałek 22 kwietnia będą reprezentować naszą szkołę laureaci dzisiejszego konkursu szkolnego.
W calszej części dnia głos zabrali uczniowie z klas V i VI pod kierunkiem pani Jolanty Filipczyk. Przygotowali i przedstawili program z okazji Dnia ziemi. Najpierw przybliżyli historię obchodów święta a następnie zaprezentowali przedstawienie pt. „Ekologia na co dzień”, w którym przypomniano uczniom zasady dbania o Ziemię, naszą matkę naturę, oraz potrzebie segregowania śmieci i recyklingu.
Dzisiejsze spotkanie było okazją do wręczenia nagród za wcześniejsze konkursy. Pani Agnieszka Koziatek wręczyła nagrody z konkursu na „ Najciekawszą walentynkę” :
I miejsce zajęły Markowska Wiktoria i Maćkowiak Grzegorz
II miejsce Aurelia Wicińska
III miejsce Wiktoria Charchowska
Pani Agnieszka Lenard wręczyła nagrody Mateuszowi Janikowi i Agacie Grablewskiej za udział w konkursie na „Najciekawszą palmę”.
Ogłoszono również wyniki z Gminnego Konkursu na „Najciekawszą ozdobę świąteczną”, w którym nagrody otrzymali: Mateusz Janik, Aurelia Wicińska, Katarzyna Wiłkojć, Karolina Zarecka i Aleksandra Ziejło.
Na tym zakończono dzisiejszą uroczystość i konkurs, a po obiedzie uczniowie klas IV – VI udali się w teren by posprzątać najbliższą okolicę a uczniowie klas I – III sprzątali teren przyszkolny.
Z OSTATNIEJ CHWILI !
W Gminnym Konkursie Recytatorskim I MIEJSCE zajęła Amelia Stankiewicz i będzie reprezentować naszą szkołę na konkursie Powiatowym.
J. Kupczyk
zdjęcia w galerii kwiecień 2013
Dnia 11 kwietnia 2013r. gościliśmy w szkole artystów z Białegostoku, którzy zaprezentowali nam teatrzyk o treściach profilaktycznych. Dotyczył on poznawania i utrwalania znaków drogowych i sposobów bezpiecznego poruszania się po drogach, korzystania z przejść, sygnalizacji i wybierania miejsc bezpiecznych zabaw. Przypomniano dzieciom, że jeżdżąc na rowerze należy zawsze mieć kask, a będąc uczestnikiem ruchu drogowego należy nosić odblaski. Uczniowie utrwalili znajomość ważnych numerów telefonów, pod którymi należy szukać pomocy.
zdjęcia w galerii kwiecień 2013
Dnia 10 kwietnia 2013 w naszej szkole odbył się przedostatni w tym roku szkolnym koncert muzyczny MAT pt. „ Cztery pory roku – muzyka ilustracyjna”. Podczas koncertu uczniowie dowiedzieli się, że flety należą do rodziny dętych drewnianych i brzmią wysoko, a tuba do dętych blaszanych, brzmi nisko, jest jednym z największych instrumentów i ma wentyle a nie przyciski.
W wykonaniu artystów wysłuchaliśmy pięknych utworów tj. „ Karnawał zwierząt” i „Lot trzmiela”. W dzisiejszym konkursie muzycznym wzięli udział uczniowie klasy III – Weronika Jakubowska, Jakub Karwacki i Angelika Dudek, która zajęła I miejsce.
Powered by aSc EduPage