Aktualności
Bez przemocy
II Bieg Niepodległości w Bisztynku
Dnia 14 listopada 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sątopach, pod opieką p. Adriana Zawistowskiego i p. Ireny Zawistowskiej, wzięli udział w II Biegu Niepodległości w Bisztynku. Każdy uczestnik walczył w swojej kategorii wiekowej o jak najlepszy wynik. Nasi uczniowie, dzielnie rywalizowali i godnie reprezentowali szkołę, w składzie:
-
Lena Kapuścińska
-
Lena Stankiewicz
-
Szymon Raczyłło
-
Kinga Belka
-
Hania Piegat
-
Patrycja Rędzińska
-
Łukasz Kuciński
-
Joanna Głowacka
-
Zuzanna Ślązak
-
Lena Jaszczak
-
Maria Rogalska
-
Kalina Sobolewska
-
Paulina Capłap
-
Joanna Nowik
-
Lidia Flaczyńska
-
Michał Milczek
-
Dawid Klimek
-
Fabian Grabowski
-
Bartosz Piegat
-
Ksawery Stankiewicz
-
Jakub Zapała
-
Mateusz Kiełpiński
-
Oskar Zapała
-
Dariusz Wyszyński
-
Grzegorz Mojak
-
Adam Maćkowiak
-
Maria Wiłkojć
-
Kornelia Raczyłło
-
Lena Raczyłło
-
Gabriela Kuleta
-
Nikola Brzozowska
-
Wiktoria Markowska
-
Weronika Rędzińska
-
Anatol Jachna
-
Grzegorz Maćkowiak
-
Patryk Małolepszy
-
Dominik Ziółkowski
-
Jakub Kapuściński
-
Jakub Gudebski
Bardzo dobrze zaprezentowali się:
W kategorii dziewcząt klas I-III w biegu na dystansie 400m, Kinga Belka zajęła III miejsce.
W kategorii chłopców klas I-III w biegu na dystansie 400m, Łukasz Kuciński zajął II miejsce.
W kategorii chłopców klas IV-VI w biegu na dystansie 800m, Bartosz Piegat zajął II miejsce.
W kategorii dziewcząt klas VII-VIII w biegu na dystansie 800m, Weronika Rędzińska zajęła I miejsce a Nikola Brzozowska II miejsce.
W kategorii chłopców klas VII-VIII w biegu na dystansie 1000m, Dominik Ziółkowski zajął I miejsce.
Pozostali uczniowie, zajęli również wysokie miejsca i w znaczący sposób przyczynili się do końcowego sukcesu. Bardzo dziękuję również rodzicom, którzy wzięli udział w II Biegu Niepodległości w Bisztynku.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zawistowski Adrian
5-
Poczet sztandarowy naszej szkoły w Bisztynku
11 listopada 2021 poczet sztandarowy w składzie: Kornelia Raczyłło, Lena Raczyłło, Nina Kędra, Maria Wiłkojć, Anatol Jachna i Grzegorz Maćkowiak. Uczniowie reprezentowali szkołę w Uroczystych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Bisztynku.
Wesołe popołudnie
12.11.2021r. w ramach uczczenia 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości chętni uczniowie z klas IV-VII brali udział w patriotycznym biegu niepodległościowym. Jak na listopad pogoda była łaskawa. Wśród uczestników dominowały biało czerwone elementy ubioru. Na zakończenie odbyły się rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej w ramach „Wesołego popołudnia”. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Radosław Wróbel
4
Pieśni patriotyczne
Pieśni patriotyczne, rozbrzmiewały w klasie I już od początku listopada. To pierwszaki, przygotowywały się do wspólnego patriotycznego śpiewania. Uroczystość, odbyła się dnia 10.11.2021r.o godz.8.00 w naszej szkole. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście Burmistrz Bisztynka p. Marek Dominiak, zastępca dyrektora szkoły p. Karina Szymańska, rodzice oraz uczniowie. Tylko raz w roku, spotykamy się w atmosferze refleksji i zadumy, by poprzez wspólny śpiew oddać cześć Tym, którym zawdzięczamy wolność. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej ,,Co to jest niepodległość?”. Następnie wspólnie, odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Tak oto wprowadzeni w podniosły nastrój, rozpoczęliśmy wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. Uroczystość wspólnego śpiewania, zakończyła się zrobieniem symbolu narodowego flagi biało-czerwonej, którą goście, uczniowie oraz rodzice wzięli do domu. W ten sposób, każdy włączył się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Podczas spotkania wytworzył się wyjątkowy nastrój, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Irena Zawistowska
2
Zajęcia otwarte w klasie I
Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sątopach wiedzą, że właściwe odżywianie jest bardzo ważne dla organizmu człowieka. W związku z tym, dnia 5 listopada 2021r. ,odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców na którym, wspólnie robili masło domowym sposobem. Wszyscy do zajęć przygotowali się bardzo solidnie. Zajęcie rozpoczęło się od obejrzenia filmu, który wprowadził wszystkich w tematykę robienia masła z wykorzystaniem słoika i śmietany 30%. Zdobytą wiedzę, uczniowie wykorzystali w praktyce. Dzieciaki z zainteresowaniem, obserwowały etapy powstawania masła, biorąc w tym czynny udział. Zrobione masło, wykorzystali do zrobienia pysznych, zdrowych kanapek . Zbliżają się dużymi krokami Święta Bożego Narodzenia, uczniowie już zapewnili, że nie zabraknie masła domowej roboty na świątecznym stole.
Irena Zawistowska
8
SZKOŁA PAMIĘTA
Wiemy jak segregować odpady :)
Komunikat Dyrektora Szkoły
Konkurs na plakat ekologiczny
Grupa Nieformalna przy wsparciu Stowarzyszenia "Dorzecze Sajny" otrzymała dotację w ramach programu mikrodotacji NOWEFIO Warmia Mazury Lokalnie 5 na realizację projektu pn. "Zasady segregacji odpadów". W związku z tym ogłaszamy konkurs ekologiczny dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sątopach na stworzenie pracy plastycznej zawierającej zasady segregacji odpadów.
Najciekawsze prace zostaną opublikowane na tablicach edukacyjnych zamontowanych na altanach śmietnikowych.
Prace wraz z załącznikami regulaminu należy dostarczyć do biura Spółdzielni od pn-pt w godzinach od 7:00-14:30 do 10 listopada 2021r.
Asy Internetu
25 i 28 października 2021r. podczas realizacji zadań programu „Asy Internetu” Fundacji Szkoła z Klasą uczniowie klasy III poznali głównych bohaterów programu: Askę i Asa. Była to okazja, aby dzieci nauczyły się lepiej poznawać siebie i innych podróżując po świecie wartości Asów Internetu, współpracując i komunikując się w grupie oraz wykorzystując mocne strony zarówno swoje, jak i rówieśników. Uczniowie doskonalili również umiejętności weryfikowania wiarygodności informacji i zasobów w sieci. Zapoznali się ze sposobami, które mogą pomóc w odróżnieniu prawdziwych informacji od fałszywych zamieszczanych w Internecie. Poznali też tajniki reklamy i na podstawie tych wiadomości , w pracy zespołowej wykonali projekt reklamy wybranego owocu.
Działania w ramach program dostarczyły uczniom nowych, ciekawych wrażeń.
Julianna Garela
1
DZIEŃ KRAJOBRAZU W NASZEJ SZKOLE
20 października 2021r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Krajobrazu pod hasłem: Otwarte Krajobrazy. Ideą tegorocznego Dnia Krajobrazu było docenienie wartości przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich. W ramach obchodów tego święta uczniowie przeprowadzili szereg działań promujących wartość krajobrazów w życiu codziennym każdego człowieka. Wszyscy uczniowie na zajęciach z wychowawcą obejrzeli film przygotowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, którego tematyka zainspirowała do wzięcia udziału w pogadankach przeprowadzonych w klasach z wychowawcą. W oddziale przedszkolnym dzieci grupy 0 wykonały wspólnie pracę plastyczną „Jesienne drzewo”, jako część naszego naturalnego krajobrazu. Uczniowie klasy I wybrali się na wycieczkę, której celem była obserwacja jesiennego krajobrazu. Dzieci starannie przygotowały się do wycieczki. Zabrały ze sobą notatniki oraz lupy, które posłużyły im do obserwacji zwierząt i roślin oraz zanotowania ciekawych zjawisk przyrodniczych. Zebrały dary jesieni, z których podczas aktywności plastycznej wykonały obrazy. Stały się one piękną dekoracją sali lekcyjnej. Uczniowie klasy II i III wykonali prace plastyczne pt.: „Krajobraz” z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych. Piękne prace można było podziwiać w galerii prac na korytarzu szkolnym. W klasie II na podsumowanie pogadanki, na temat obejrzanego filmiku została przeprowadzona zabawa prawda-fałsz, podczas której dzieci wykazały się znajomością tematu oraz wspólnie wykonały plakat tematyczny.
W trakcie wyjazdowych zajęć terenowych 12 października 2021r., uczniowie klasy IV i V obserwowali, podziwiali i identyfikowali krajobrazy naturalne i kulturowe oraz wykonali mnóstwo zdjęć. Z najciekawszych fotografii uczniowie klasy VII wykonali ekspozycję zdjęć w holu głównym szkoły.
Julianna Garela i Janina Żukowska
4
Czytanie wzmacnia!
Sprzątanie grobów
Dzień Głośnego Czytania ciąg dalszy :)
Dzień Głośnego Czytania
Dziś w szkolnej bibliotece uczniowie klasy IV i VII mieli okazję zaprezentować swoją technikę głośnego czytania. Uczniowie klasy IV czytali kolejną część przygód skarpetek: "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)", autorstwa Justyny Bednarek. Następnie wykonali plakaty ilustrujące przygody lewej malinowej skarpetki w kosmosie. Klasa VII do głośnego czytania wybrała pierwszą część kultowej serii o młodym czarodzieju i jego przyjaciołach: "Harry Potter i kamień filozoficzny". Ciekawe jakie książki będą czytać pozostałe klasy? O tym przekonamy się niebawem.
bibliotekarka szkolna, K. Szymańska
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KRAJOBRAZU
Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, uczniowie klasy pierwszej, aktywnie się włączyli w obchody. Dnia 20.10 21r.,uczniowie wybrali się na wycieczkę , której celem była obserwacja jesiennego krajobrazu. Dzieciaki do wycieczki starannie się przygotowały, zabierając ze sobą notatniki oraz lupy. Wykorzystały je do obserwacji zwierząt i roślin oraz zanotowania ciekawych zjawisk przyrodniczych. Podziwiając piękno jesiennych liści, uczniowie zebrali je i wykorzystali do aktywności plastycznej. Zebrane dary jesieni, posłużyły do wykonania jesiennego krajobrazu .Obrazy stały się piękną dekoracją sali lekcyjnej, długo będą przypominać Złotą Polską Jesień !
Irena Zawistowska
ASY INTERNETU
Wykorzystując Internet do nauki i rozwoju, jednocześnie nie zapominając o zasadach, które sprawdzają się zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym, uczą przewodnie myśli programu edukacyjnego Asy Internetu: Rozsądek, Uważność, Siła (Asertywność), Życzliwość i Odwaga, uczą uczniów korzystania z Internetu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Uczniowie klasy I w miesiącu październiku, przystąpili do realizacji programu. Rozpoczynając program, obejrzały film: Asy Internetu-bezpieczeństwo dzieci w Internecie. Film dostarczył uczniom wiedzy z zakresu jak: udostępniać z głową treści i informacje o sobie, nie dać się nabrać internetowym oszustom, chronić swoje sekrety używając silnych haseł, być życzliwym i reagować na niewłaściwe zachowania internautów, rozmawiać o wątpliwościach, gdy trafimy w Internecie na coś niepokojącego. Zdobytą wiedzę, uczniowie wykorzystali w działaniach praktycznych. Tworzyli bezpieczne hasła internetowe, wykonały plakaty dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, grały w grę internetową Irlandia. Jesteśmy przekonani, że udział w programie da uczniom, mocne fundamenty do bycia bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami Internetu.
Irena Zawistowska
2
WSPIERAMY RELACJE- projekt
Jak stworzyć w klasie atmosferę sprzyjającą nawiązywaniu relacji między uczniami? Jak budować poczucie bezpieczeństwa w klasie? Jak zachęcić uczniów do interakcji i poznawania siebie nawzajem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w przygotowanych scenariuszach lekcji, które podpowiedzą, jak zbudować zintegrowany zespół klasowy.
S1_sp4-8_wspieramy_relacje.pdfS1_sp1-3_wspieramy_relacje.pdf
Próbna ewakuacja
Dziś w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru oraz powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Ćwiczenia nadzorowała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Sątopach - Dziękujemy Panowie za wszystkie rady dotyczące bezpieczeństwa i oby tylko na próbach się skończyło
Archiwum Aktualności