UWAGA!!!
W zakładce PLAN LEKCJI 2017/2018 zamieszczony został plan lekcji obowiązujący od 30 października 2017r.
UWAGA!!!
W zakładce PLAN LEKCJI 2017/2018 zamieszczony został plan lekcji obowiązujący od 30 października 2017r.
Moduł PUNKT PRZEDSZKOLNY 2017/2018 został zmodyfikowany
Moduł PUNKT PRZEDSZKOLNY 2017/2018 został zmodyfikowany
Szanowni Państwo,
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi ilości porcji owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach „Programu w szkole” prosimy o przekazanie poniższych informacji rodzicom dzieci uczęszczających do prowadzonej przez Państwa szkoły podstawowej.
Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.
W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.
Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:
owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki
soki: owocowe, warzywne, mieszane
W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.
Produkty mleczne objęte programem to:
mleko białe
jogurt naturalny
kefir naturalny
serek twarogowy
W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.
Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół. Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in. do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.
Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej http://www.kowr.gov.pl/.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Departament Wspierania Konsumpcji
Informujemy wszystkich zainteresowanych, iż w zakładce Rada Rodziców 2017/2018 na podstronie Regulamin Rady Rodziców zamieszczony został, przekazany przez Przedwonicząca Rady Rodziców, Regulamin Rady Rodziców.
Moduł PUNKT PRZEDSZKOLNY 2017/2018 został zmodyfikowany
12 października 2017 roku, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej szkoły, miały miejsce dwie szkolne uroczystości – Ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej. Przybyłych gości powitała Pani Agnieszka Koziatek pełniąca funkcję dyrektora. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: w – ce Burmistrz – Włodzimierz Mońka, sekretarz Gminy Bisztynek – Iwona Banach, radna – Anna Kiełpińska, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej - Zbigniew Filipczyk, Rada Rodziców, rodzice, wszyscy pracownicy szkoły, byli pracownicy szkoły oraz uczniowie. Pani dyrektor przybliżyła historię DEN, w-ce Burmistrz przeczytał list z życzeniami od Burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka skierowany do pracowników szkoły oraz przekazał dobrą wiadomość, że szkoła nasza będzie modernizowana. W imieniu Rady Rodziców głos zabrała pani Marta Mojak, która także złożyła życzenia.
Pani Dyrektor wręczyła nagrodę dyrektora za szczególne osiągnięcia dydaktyczno –wychowawcze nauczycielom oraz obsłudze za wzorową ich pracę. Nagrody odebrali: Annna Jankiewicz, Jadwiga Kupczyk, Jolanta Filipczyk, Anna Blajer, Małgorzata Wróblewicz i Krzysztof Porydzaj. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Samorząd Uczniowski poprowadził część nieoficjalną. Błażej Matela rozpoczął ją cudowną grą na waltorni. W wyniku wcześniej przeprowadzonego plebiscytu wręczono nauczycielom dyplomy w różnych kategoriach:
-ikona stylu –Agnieszka Koziatek,
-ikona spokoju- Barbara Zasada
-śmieszka- Anna Jankiewicz
-luzak- Ewa Końka
-aktywista –Irena Zawistowska
-gwiazda sportu-Jolanta Filipczyk
-słowik-Jadwiga Kupczyk
-anioł stróż- Agnieszka Żuchowska
-przyjaciel uczniów- Małgorzata Walesiak.
W dalszej części programu artystycznego były życzenia, laurki własnoręcznie wykonane przez uczniów.
Bohaterami drugiej uroczystości byli pierwszoklasiści, którzy zostali włączeni w poczet uczniów naszej szkoły. Uczniowie, przed złożeniem ślubowania na sztandar szkoły, zaprezentowali swoje wokalne, recytatorskie i taneczne umiejętności. Niektórzy też spróbowali swoich aktorskich sił podczas nagrywania filmiku o sobie samych. Pani dyrektor dokonała aktu pasowania wielkim, symbolicznym ołówkiem. Pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki od dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniów klasy drugiej i trzeciej.
Oto słowa Pani Dyrektor skierowane do uczniów klasy pierwszej:
„Za Wami już pierwsze lekcje, pierwsze prace domowe. Rolę ucznia odczuliście przysłowiowej „własnej skórze”. Zanim jednak oficjalnie przyjmiemy Was do gromady uczniowskiej chciałam przypomnieć Wam o kilku zasadach i obowiązkach:
Mądry uczeń dobrze wie, która to ósma godzina,
Do szkoły nie spóźnia się – wtedy się lekcja zaczyna!
Być kulturalnym to ważna sprawa, bo świat się na lepszy zmienia,
Wchodząc do szkoły, mówi „dzień dobry”,
żegnając się zaś: „do widzenia”!
Podczas lekcji uważnie słucha, czyta, pisze i liczy,
Wszystkie zadania robi poprawnie, pilnie się uczy i ćwiczy!
Nie krzyczy w klasie, ani na korytarzu, nie bije się, nie biega,
Przerwy są po to, by się pobawić – liczy się przyjaźń i kolega!
Gdy klasa idzie na wycieczkę, pary swojej pilnuje,
Zwraca uwagę na światła i znaki, i polecenia wykonuje!
Dużo się zgłasza do odpowiedzi, w konkursach udział bierze,
Prace domowe odrabia dokładnie, to super-uczeń – mówię szczerze!”
W imieniu rodziców dzieci I klasy głos zabrała Pani Aniela Janik. Dalsza część uroczystości związana ze ślubowaniem miała miejsce w sali uczniów. Samorząd Uczniowski ufundował ogromny tort dla wszystkich pracowników, gości oraz uczniów naszej szkoły.
Tekst i zdjęcia -Barbara Zasada, Jadwiga Kupczyk
W związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej
i Ślubowania Uczniów klasy I
informujemy, że jutro, tj. 12 października 2017r. (czwartek)
obowiązuje strój galowy.
Rada Rodziców ustaliła składkę w wysokości:
- na pierwsze dziecko 15 zł
- na drugie dziecko 10 zł
- na trzecie i kolejne 5 zł
Przewodnicząca Rady Rodziców
Marta Mojak
W czwartek 5 października naszą szkołę odwiedziła pisarka i dziennikarka Anna Dziewit-Meller. Zaprosiliśmy panią Anię do szkoły w związku z realizacją projektu „Od marzeń do kariery”. Najpierw pani Ania spotkała się z klasą trzecią na lekcji o odwadze. Wkrótce premierę ma najnowsza książka autorki „Damy, dziewuchy, dziewczyny”, która opowiada o odważnych i nieszablonowych Polkach. Następnie na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z klasami IV-VII. Nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, że trzeba uważać o czym się marzy, bo marzenia się spełniają. Tak jak spełniły się pani Ani. Zawsze chciała być pisarką i dziennikarką i udało jej się to osiągnąć. Chociaż, jak zaznaczyła wymaga to bardzo dużo pracy – miesięcznie pisarka czyta 30 książek, a jedną książkę pisze około 2 lat. Na pocieszenie zaskoczonym i zszokowanym uczniom nasz gość opowiedział o urokach tej pracy, jakimi są wyjazdy w kraju i za granicę, a także bardzo liczne spotkania z czytelnikami i innymi pisarzami. Uczniowie zadawali wiele pytań zarówno tych dotyczących życia zawodowego jak i prywatnego. Dzięki ciekawości uczniów dowiedzieliśmy się między innymi, jaki był pierwszy wiersz pisarki, czy na pisaniu można zarobić, gdzie poznała swojego męża, ile ma dzieci, oraz o czym będzie jej kolejna książka. Na koniec pani Ania zachęciła uczniów do publicznego polecenia innym dzieciom książek. Kto wie, być może wśród Was jest przyszły Youtuber od książek J . Jestem przekonana, że to spotkanie zostanie na długo w pamięci uczniów i nie tylko – pani Ania również była zachwycona Waszą otwartością i zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie. A więc do następnego!
Organizatorką tego spotkania i autorem tekstu jest Pani Ania Jankiewicz.
Foto-B.Zasada
Zdjęcia ze spotkania z pisarką w albumie fotograficznym "Spotkanie z pisarką i dziennikarką".
Nadszedł ten dzień, kiedy dzieci z Punktu Przedszkolnego pożegnały swoją Panią Katarzynę Wasyliszyn. Dzieci wraz z rodzicami zaskoczyły P. Kasię tortem i prezentami. Było dużo łez, wzruszeń i wspomnień. Bardzo dziękujęmy P. Kasi za tyle lat pracy z naszymi dziećmi, za cierpliwość, dużo uśmiechu i uczuć, którymi obdarowywała wszystkie maluchy. Życzymy P. Kasi samych sukcesów w dalszej karierze zawodowej.
Rodzice i dzieci z Punktu Przedszkolnego
Zdjęcia w albumie Pożegnanie
Zgodnie ze zwyczajem, corocznie, 30 września obchodzimy DZIEŃ CHŁOPCA. Ponieważ w tym roku przypadł ten wyjątkowy dzień w niedzielę, świętowaliśmy go w naszej szkole wcześniej. Dziewczęta postarały się, aby ten dzień był pełen miłych niespodzianek. Szkolny korytarz został udekorowany balonami z imionami chłopców ze szkoły. W każdej klasie miały miejsce róznego rodzaju konkursy, zabawy, płynęły życzenia. Chłopcy zostali obdarowani upominkami. Samorząd Uczniowski zasponsorował słodycze. Wszystkim chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego.
Zdjęcia w albumie Dzień Chłopaka
Tekst i foto- A.Jankiewicz i B.Zasada
Informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 ustalam, po uzyskaniu pozytywnej opnii Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczych w termiach: 30 kwietnia 2018r., 2 maja 2018r.,4 maja 2018r. oraz 1 czerwca 2018r.
W tych dniach szkoła zapewni opiekę dla uczniów, którzy nie mogą mieć zapewnionej opieki w domu.
p.o. dyrektora szkoły
Agnieszka Koziatek
DRODZY RODZICE!!!
W związku z pojawiającymi się przypadkami wszawicy w naszej szkole prosimy o regularne sprawdzanie czystości głów dzieci.
Dzisiaj, jak co roku o tej porze, dzieci z młodszych klas i z zerówki były na wycieczce w lesie. Najpierw spotkały się z leśniczym, który opowiadał o swojej pracy i osobliwościach lasu, którym się opiekuje. Potem wędrując, rozpoznawały pospolite gatunki drzew, podpatrywały co w trawie piszczy, poznawały przyrodę różnymi zmysłami, zbierały okazy natury do kącika przyrodniczego w klasie. Następnie uczniowie klasy trzeciej zmierzyli obwód pnia dębu – Pomnika Przyrody. Okazało się, że wynosi on aż 4 metry i 22 centymetry. Pobyt w lesie zakończył się ogniskiem, przygotowanym przez pana leśniczego i pieczeniem kiełbasek.
Zdjęcia w albumie - Wycieczka do lasu.
Ewa Końka
Zdjęcia w albumie "Sprzątanie Świata"
Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z Panią Muzyka odbyło się pt. „Muzyczne opowieści małego Frycka”. Poświęcony on był wielkiemu kompozytorowi - Fryderykowi Chopinowi. Uczniowie odgrywali role członków rodziny oraz innych postaci , które wywarły wpływ na muzyczną twórczość Frycka. Poznali nie tylko fakty z życia kompozytora ale również nazwy polskich tańców w takcie na ¾ : kujawiak, mazur, mazurek, oberek i polonez, a także w takcie 2/4 krakowiak. Bardzo chętnie uczniowie w strojach ludowych, pod okiem konferansjera zatańczyli podstawowym krokiem każdy z tańców. Koncert tradycyjnie zakończył się konkursem wiedzy o muzyce, w który wzięli udział uczniowie klasy I: Jagoda Zubrzyńska, Tymoteusz Kudliński i Michał Janik. Nagrodę główną, która upoważnia do udziału w konkursie całorocznym, zdobył Tymek. Gratulujemy!!!
Jadwiga Kupczyk
Zdjęcia w albumie "Koncert muzyczny"
Przedstawiamy propozyję zajęć pozalekcyjnych w roku szkonym 2017/2018. Informacja ta zamieszczona jest również w zakładce Plan lekcji 2017/2018, Plan zajęć pozalekcyjnych 2017/2018.
Dzień tygodnia |
Godziny |
Rodzaj zajęć |
Osoba prowadząca |
WTOREK |
11.50 -12.35 |
Zajęcia logopedyczne |
E. Końka |
12.45 -13.30 |
Zajęcia logopedyczne |
E. Końka |
|
13.40 -14.25 |
Zajęcia rekreacyjno -sportowe |
J. Filipczyk |
|
ŚRODA |
11.50 -12.35 |
Kółko taneczne / konsultacje dla uczniów i rodziców |
|
12.45 -14.25 |
Zajęcia artystyczne (co dwa tygodnie) |
J. Kupczyk |
|
11.50 -12.35 |
Zajęcia logopedyczne |
E. Końka |
|
12.45 -13.30 |
Zajęcia logopedyczne |
E. Końka |
|
12.45 -13.30 |
Zajęcia z j. angielskiego |
|
|
CZWARTEK |
12.45 -13.30 |
Koło artystyczne |
J. Garela |
12.45 -13.30 |
Zajęcia logopedyczne |
E. Końka |
|
12.45 -13.30 |
Zajęcia plastyczne / zajęcia z języka polskiego |
M. Walesiak |
|
PIĄTEK |
11.50 -12.35 |
Zajęcia muzyczne |
E. Końka |
12.45 -13.30 |
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze |
B. Zasada |
|
13.40 -14.25 |
Kółko matematyczne |
B. Zasada |
Powered by aSc EduPage