Lista podręczników na rok szkolny 2014/15
znajduje się w zakładce
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2014/15
oraz w zakładce "Zerówka"
Lista podręczników na rok szkolny 2014/15
znajduje się w zakładce
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2014/15
oraz w zakładce "Zerówka"
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
27 czerwca -piątek
9:30 - Msza w kościele
11:00 - uroczysty apel w szkole
Uczniowie dojeżdżający w piątek rano wyjeżdżają ze swoich miejscowości godzinę później.
Uczniowie „miejscowi” przychodzą do szkoły na godzinę 8.30.
Od 8.30 do 9.00 – odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach.
9.10 – wyjście ze szkoły do kościoła
12.00 – planowane zakończenie uroczystości.
W piątek 13 uczniowie po raz kolejny odważyli się spędzić noc w szkole. Tym razem impreza odbyła się pod hasłem „Polsko-amerykańska noc filmowa”. Całą noc spędzili na sali gimnastycznej, oglądając filmy i jedząc popcorn, wygodnie rozłożywszy się na materacach. W środku nocy, w całkowitych ciemnościach, wymyślali straszne historie, oświetlając swoje twarze latarką. Część dzieci przegrała walkę ze snem, jednak znalazły się osoby, które czuwały dzielnie całą noc, pilnując, czy szkoły nie nawiedziły duchy :) Rano wszyscy zjedli śniadanie w szkolnej stołówce, zapijając je gorącą herbatą i odrysowali swoje dłonie na pamiątkowym plakacie.
Organizatorki, Anna Jankiewicz,
Karina Szymańska
W przedostatnim tygodniu nauki, 17czerwca 2014 roku, klasa trzecia przecierała nowy szlak turystyczny. Razem z „Zerówką”, w licznej obstawie rodziców, uczniowie pojechali do Malborka. Tam zwiedzali zamek wielkich mistrzów krzyżackich. Razem z przesympatycznym panem przewodnikiem poznawali historię, tajemnice oraz ciekawostki tego arcydzieła architektury obronnej i rezydencjonalnej późnego średniowiecza. Były to m.in. bogate zbiory bursztynu, militariów oraz rzeźby gotyckiej.
Należy nadmienić, że w 1997 roku Zespół Zamkowy w Malborku wpisano na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i że jest to największy gotycki zespół zamkowy na świecie o powierzchni ok. 21 hektarów.
Mimo tak licznych obiektów do zwiedzania, dzieci bardzo dzielnie pokonywały kolejne kilometry. Zwieńczeniem tych trudów, były liczne stragany z nieskończoną ilością bibelotów. Wyposażeni w pamiątki: hełmy, miecze, bransoletki, pukawki, wisiory itp. ruszyliśmy do Dinoparku. Tam po obiadku i regeneracji sił (u niektórych dzieci nastąpiło to bardzo szybko) poszliśmy oglądać dinozaury. Przez chwilę poczuliśmy się, jakbyśmy byli w czasach prehistorycznych, gdyż dinozaury wyglądały bardzo realistycznie. Niektóre dzieci były nawet trochę przerażone ich widokiem. Bardzo podobał się dzieciom plac zabaw w Dinoparku. Niestety za wszystkie dodatkowe atrakcje trzeba było płacić.
Późnym popołudniem ruszyliśmy w drogę powrotną do Sątop. Wróciliśmy cali, zdrowi i pełni wrażeń, choć niektórzy czuli jeszcze pewien niedosyt.
Ewa Końka
UWAGA!
Piątek po Bożym Ciele (20 czerwca) jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych
Koniec roku szkolnego 2013/2014 tuż, tuż. Sprzyja to organizowaniu wycieczek krajoznawczych, dlatego wychowawca wraz z rodzicami, zorganizowali uczniom klasy I Szkoły Podstawowej w Sątopach wycieczkę do Reszla- Świętej Lipki- Kętrzyna. Program wycieczki był ciekawy. W Reszlu uczniowie zwiedzili Zamek Biskupów Warmińskich, w którym zobaczyły lochy oraz miały możliwość wejścia na wieżę widokową i zobaczenia panoramy Reszla, Stare Miasto, Średniowieczną Studnię oraz Most Gotycki. W Świętej Lipce zwiedzili Sanktuarium Maryjne, gdzie wysłuchali koncertu organowego. W szczególności dzieci zafascynowały poruszające się figurki. Dalsza trasa wycieczki wiodła do Kętrzyna. Tam pierwszaki zwiedzili Zamek Krzyżacki i mieszczące się w nim Muzeum Wojciecha Kętrzyńskiego. Następnie udaliśmy się do stajni ogierów, po której oprowadził uczniów dyrektor Jerzy Gawarecki. Wędrując dalej znaleźliśmy się w Owczarni, gdzie dzieci zjadły obiad i zwiedziły Muzeum Mazurskie, w którym zobaczyły jak wyglądały wnętrza chat mazurskich w latach 1815 – 1945. Zapoznały się z kulturą i religią regionu mazurskiego, meblarstwem mazurskim ( mała architektura )oraz pracami w gospodarstwie wiejskim ( 4 pory roku ).
Zmęczeni, ale pełni wspaniałych wrażeń i wspomnień wróciliśmy bezpiecznie do domu.
Wychowawca
Irena Zawistowska
ZEBRANIA Z RODZICAMI
Serdecznie zapraszamy rodziców (opiekunów), którzy zgłosili dzieci do oddziału zerowego w szkole oraz do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Sątopach na rok szkolny 2014/2015 na zebrania organizacyjne, które odbędą się:
- oddział zerowy – 11 czerwca o godz. 13.30 w szkole w sali numer 9,
- Punkt Przedszkolny - 12 czerwca o godzinie 13.00 w przedszkolu na osiedlu
Dzień Dziecka jest ulubionym świętem naszych uczniów. Mimo, że na co dzień część z nich uważa się za dorosłych, to w ten dzień wszyscy znów stają się dziećmi. W szkole świętowaliśmy 2 czerwca – nie było lekcji, chociaż nie zabrakło zabaw o charakterze dydaktycznym. Uczniowie powtórzyli sobie na czym polega segregacja śmieci i wykorzystywali utrwaloną wiedzę w praktyce, wrzucając odpadki do odpowiednich pojemników. Wszyscy wysłuchali relacji z uczestnictwa dzieci z naszej szkoły w Marszu Godności w Biskupcu. Uczniom wręczono nagrody zdobyte w konkursie „Moja miejscowość przyjazna osobom z niepełnosprawnością intelektualną”, a szkoła otrzymała kilka półek wykonanych przez wychowanków ośrodka w ramach terapii zajęciowej. Na sali gimnastycznej na dzieci czekała wielka niespodzianka – aby ją zobaczyć odwiedziły nas nawet maluchy z punktu przedszkolnego. W tym roku zabawy z okazji święta najmłodszych prowadził Kubuś Puchatek wraz z Tygryskiem i czarownicą, która wyczarowywała na twarzach dzieci piękne malunki. Kubuś chętnie fotografował się i podawał rękę dzieciom, Tygrysek pozwolił ciągać się za ogon przedszkolakom. Bohaterowie bajki zorganizowali dzieciom świetne zabawy, podczas których każdy mógł spróbować swoich sił i znaleźć coś dla siebie. Były zabawy z wielką chustą animacyjną, przeciąganie liny, zabawy z piłką, konkurs na piosenkę i wierszyk dla maluchów – wszystkie osiągnięcia były oczywiście nagradzane drobnymi upominkami. Na koniec dnia na boisku szkolnym odbył się mecz piłki nożnej, podczas którego uczniowie spożytkowali resztki sił, jakie pozostały po zabawie z Kubusiem i Tygryskiem.
Szkoła Podstawowa w Sątopach organizuje wiele ciekawych spotkań z ciekawymi ludźmi, jak również imprezy i uroczystości na rzecz środowiska. Nie zapomina także o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną ,niektórzy są uczniami naszej szkoły. Niedawno przedstawiciele Samorządu Szkolnego odwiedzili Adriana, który jest nauczany indywidualnie, natomiast dnia 30.05.2014r. uczniowie klasy I, V, VI wraz z nauczycielkami, wzięli udział w Uroczystych Obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło pod którego opieką pozostaje drugi uczeń szkoły Adrian. Nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy pomogli zorganizować wyjazd. Znalazł się również sponsor, który zakupił napoje i owoce dla dzieci .
Dzień Godności w Biskupcu, obchodzony był bardzo uroczyście. Oprócz Marszu Godności, uczniowie naszej szkoły wzięli udział Integracyjnym Plenerze. Obejrzeli występ teatralny uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej pt. „Dajcie mi muzykę” .Ponadto uczestniczyli we wspólnym tworzeniu i działaniu na stoiskach: „Własna Kartka”- wykonanie okolicznościowych kartek, „Wspólny Obraz”- malowanie wspólnego obrazu, „Mydlarnia”- wykonanie mydełek, „Glina i Ceramika”- obserwacja pracy na kole garncarskim oraz dekorowanie gotowych dzbanków. Nie zabrakło również stoisk z produktami wykonanymi przez Zakład Aktywności Zawodowej, gdzie można było je zakupić. Nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Moja miejscowość przyjazna osobom z niepełnosprawnością intelektualną”. Nasza szkoła nadesłała na konkurs najwięcej prac plastycznych. Nagrodę specjalną otrzymał Konrad Chęciński, uczeń kl. I. Były też liczne wyróżnienia i upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Otrzymaliśmy podziękowanie od Wicedyrektor Szkoły, Jadwigi Trochimczyk ,za udział w święcie oraz za dowód solidarności społecznej i pełnej integracji z osobami niepełnosprawnymi.
Marsz, który się odbył, na pewno nie będzie ostatnim, ponieważ- NASZE SERCA MAJĄ WSPÓLNY RYTM!!!
Organizatorzy:
Agnieszka Koziatek
Elżbieta Rucińska
Irena Zawistowska
....Jak dobrze mamo, że Ciebie mam...
Tak w uroczysty sposób przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Sątopach obchodziły DZIEŃ MATKI. Z tej okazji dzieci przygotowały piękny występ artystyczny spiewając piosenki i recytując wiersze. Po prezentacji słowno- muzycznej dzieci poprosiły swoje mamy do tańca, wręczyły własnoręcznie zrobione upominki, oraz zapoprosiły mamy do przygotowanego słodkiego poczęstunku. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw, całusami i uściskami. Mamusie były zadowolone, wzruszone, a w oku zakręciła się im łza.
Katarzyna Wasyliszyn
Dzień Matki jest jednym z najwdzięczniejszych świąt obchodzonych przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. W tym roku dzieci z „zerówki” oraz klasy pierwszej wraz z wychowawczyniami – panią Jadwigą Kupczyk i Ireną Zawistowską , przygotowały programy artystyczne i upominki dla mam (klasa I również dla tatusiów). Świętowaniu towarzyszyły konkursy i wspólne zabawy rodziców i dzieci. Zerówkowicze sprawdzali, czy mamusie potrafią wiązać buty, wałkować plastelinowy makaron, rzucać do celu i wieszać pranie. Klasa pierwsza natomiast przygotowała grilla i zawody między dziećmi a rodzicami na szkolnym boisku – we wszystkim oczywiście pomagały mamusie. Dzięki temu świętu wszyscy znów uświadomili sobie, że mamy jak zwykle są niezastąpione :)
23 maja to dzień urodzin Marii Konopnickiej, patronki naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klas I-III przygotowali apel. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem „Roty”. Następnie uczeń klasy III przedstawił pokrótce życie i twórczość tej znanej poetki i pisarki. W drugiej części maluchy zaprezentowały program artystyczny. Uczniowie klasy I pod opieką p. Ireny Zawistowskiej przygotowały wiersz pt. „Bocian”, akompaniament na trójkąt, tamburyn i bębenek do wiersza „Rzeka” oraz taniec do zwokalizowanego utworu pt. „Tęcza”. Uczniowie klasy II pod opieką p. Julii Garela przygotowali inscenizację wiersza pt. „Pranie”. Uczniowie klasy III pod opieką p Ewy Końka zaprezentowali inscenizację do wiersza pt. „Sposób na laleczkę” oraz „Muchy samochwały”. Uroczystość zakończona została recytacją znanego i lubianego przez wszystkich utworu pt. „Stefek Burczymucha” w wykonaniu Stasia Jasiewicza, ucznia klasy III.
E. Końka
UWAGA
W dniu 22 maja 2014 roku (czwartek) o godzinie 17.00 odbędą się klasowe zebrania z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy.
Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Polska w tym roku obchodzi 10- lecie przystąpienia do UE. Nasza obecność w Unii to przede wszystkim ogromne fundusze, dzięki którym budują się place zabaw przy szkołach, sale gimnastyczne, wyposaża się szkoły w pomoce dydaktyczne. To wszystko ma również nasza szkoła, dzięki temu, że Polska należy do UE. Warto więc co roku czcić nasze wstąpienie do Unii.
W tym roku wybrani uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europiadzie, czyli konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Każda klasa wyznaczyła dwie osoby które przez ok. miesiąc przygotowywały się do konkursu. A oto zespoły, które wzięły udział w Europiadzie:
klasa I – Europejskie Kotki - Wiktoria Krzemińska i Ala Moskalik
klasa II – Euro Kleszcze – Igor Flaczyński, Filip Iżykowski
Klasa III – Euro Babki – Maja Milczek, Klaudia Markowska
Klasa IV- Euro Mądrale – Igor Panfil, Weronika Jakubowksa
Klasa V – Gwiazdeczki z piąteczki – Martyna Jaszczak, Filip Szkudlarek
Klasa VI – Europejskie Robaczki – Sara Śniadach, Andżelika Piegat
Każda drużyna przystąpiła do 3 konkurencji. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących Unii Europejskiej, dopasować flagi do krajów, powitania do krajów, z których pochodzą oraz odpowiedzieć na zagadki dotyczące krajów UE.
Rywalizacja była zacięta, a uczniowie bardzo dobrze przygotowani.
A oto wyniki tegorocznej Europiady:
Klasy I-III
I miejsce – Klasa I
II miejsce – Klasa II
III miejsce – Klasa III
Klasy IV-VI
I miejsce – Klasa V
II miejsce – Klasa IV
III miejsce – Klasa VI
Nagrody ufundował Samorząd Uczniowski, któremu serdecznie dziękuje.
Anna Jankiewicz
Szkołę Podstawową w Sątopach chętnie odwiedzają ludzie, którzy mają swoje pasje, zainteresowania, służą pomocą innym. Do grona tych ludzi dołączył kpt. Ryszard Chęciński, który służy w 20 Brygadzie Zmechanizowanej w Bartoszycach. Z okazji Dnia Zwycięstwa przedstawił uczniom prezentację na temat ,,Służba żołnierza polskiego w kraju i za granicą”, dzięki której uczniowie zapoznali się z 20 Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną, działaniami żołnierzy na stanowisku dowodzenia oraz szkoleniem poligonowym. Kapitan opowiedział również o Afganistanie, pokazał pamiątki z tego kraju.
Dzięki takim ludziom, uczniowie szkoły czerpią wiedzę, poznają różne zawody, które być może w przyszłości będą wykonywać.
Spotkanie zorganizowała Irena Zawistowska
W Szkole Podstawowej w Sątopach odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VI.
W grupie młodszej o laury walczyło 15 uczniów. Recytowali wiersze Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, Agnieszki Frączek, Marii Konopnickiej, Anny Wojdeckiej i innych. Największe brawa i uznanie jury w tej kategorii przypadło Stanisławowi Jasiewiczowi z klasy III, który popisał się ciekawą interpretacją utworu Jana Brzechwy pt. „Włos”. Stasia przygotowała p. Ewa Końka. Drugie i trzecie miejsce przyznano recytatorom z klasy I : Błażejowi Mateli i Alicji Moskalik. Przygotowali oni utwory „Piłka” D. Gellner i „Urodzinki” D. Wawiłow pod okiem wychowawczyni, P. Ireny Zawistowskiej. Ci trzej uczniowie będą reprezentować szkołę w eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 7.maja 2014 r. w Bisztynku.
Wyróżnieni zostali natomiast uczniowie: Wiktoria Krzemińska kl I, Katarzyna Wiłkojć kl.I i Aleksandra Wiśniewska kl.II
W grupie starszej o palmę pierwszeństwa walczyło 18 osób. Poziom był bardzo wyrównany, ale po burzliwych obradach pierwsze trzy miejsca przypadły Karolinie Zygmunt z klasy VI za wiersz Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”, Cezaremu Muzińskiemu z klasy IV za interpretację utworu Juliusza Słowackiego „ W pamiętniku Zofii Bobrówny” i Oldze Leszczenko za tekst Urszuli Kozłowskiej „ Znajda”. Wszyscy uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego, Elżbietę Rucińską.
Wyróżnieni uczniowie to: Amelia Stankiewicz kl.V,Maja Krysińska kl. V, Igor Panfil kl. IV, Weronika Jakubowska kl.IV i Angelika Piegat z kl. VI.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy a laureatom życzymy powodzenia w Bisztynku 7 maja.
Organizator Konkursu Elżbieta Rucińska
UWAGA!
Trwają prace związane z położeniem nowego chodnika z osiedla do szkoły. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze do i ze szkoły.
Uczniowie szkoły w Sątopach oraz maluchy z punktu przedszkolnego uczestniczyli w niesamowitym widowisku. Szkołę już kolejny raz odwiedził iluzjonista Łukasz Ogonowski. Podczas pokazu wraz ze swoją asystentką zaprezentował widzom niesamowite sztuczki, dzięki czemu dzieci poczuły się jak na pokazach największych światowych iluzjonistów. Na początku występu sam prezentował sztuczki, a następnie czarował wraz z uczniami i nauczycielami. Stolik lewitował nad podłogą, rzeczy znikały i pojawiały się w dziwnych miejscach, wywołując salwy śmiechu. Widzowie byli oczarowani występem i nagrodzili iluzjonistę gromkimi brawami :)
UWAGA!
Dzień 2 maja 2014 jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych
15 kwietnia 2014 roku, dla najmłodszych widzów z Punktu Przedszkolnego w Sątopach Samulewie ( na osiedlu) oraz dzieci z grupy „0” ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, uczniowie klasy I podstawówki, wcielili się w role aktorów i przedstawili inscenizację wiersza Doroty Gellner pt. „Koty”. Przedstawienie dotyczyło tematyki bezpańskich kotów, sposobów niesienia im pomocy oraz uwrażliwiało na odpowiedzialne podejście do zakupu żywego zwierzęcia. Dzieciom bardzo podobały się postaci kotów, a mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodyczami przez przedszkolaków. Wiedzę najmłodszych wzbogaciła prezentacja multimedialna pt. „Koty”, z której dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest kot, jakie są rasy kotów, jak dbać o kota. Podczas spotkania nie zabrakło zabaw integracyjnych, dzięki którym dzieci miały możliwość wspólnej zabawy, mogły poznać kolegów i koleżanki ze szkoły, której niebawem będą uczniami. Na zakończenie został ogłoszony konkurs plastyczny z nagrodami, którego celem było utrwalenie zdobytej wiedzy. Miła atmosfera, która wytworzyła się trwała przez cały dzień.
Wychowawca
Irena Zawistowska
Powered by aSc EduPage